Lusterko parkowania

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Lusterko parkowania

Postprzez jon104 czwartek, 4 grudnia 2003, 21:01

:) Wczoraj postanowiłem sprawdzić "patent" ze strony
http://www.twhk.gmxhome.de/kangoo-heckspiegel.htm i przykleiłem sobie, a raczej swojemu Kangoo-rkowi, lustereczko przydatne przy parkowaniu tyłem. Po odpowiednim zamocowaniu na górnej krawędzi tylnej klapy (jednak we wnętrzu) można bardzo precyzyjnie dojechać do samochodu stojącego za naszym autkiem i normalnie zasłoniętego przez dolna krawędź tylnego okna. :wink:
Co prawda lusterko jest troche za małe (kupione w hipermarkecie - 4 zł) bo przeznaczone do przyklejania na boczne zewnętrzne, ale na próbę się sprawdziło i jak dopadnę odpowiednio większe to sobie sprawię. :wink:
Polecam :idea:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Krzalex piątek, 5 grudnia 2003, 08:43

Świetny pomysł - D Z I Ę K I
Avatar użytkownika
Krzalex
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 3 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Rafal piątek, 5 grudnia 2003, 16:54

Rzeczywiście, pomysł przedni. :D :D :D
Ciekawi mnie tylko jak ludzie na coś takiego wpadają....
PS. Mam kolege który mówi że na takie okazje ma hak holowniczy i nie przejmuje się ile ma miejsca z tyłu...feee, nieładnie!!
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez jon104 piątek, 5 grudnia 2003, 21:21

:lol: Dzisiaj w sklepie Norauto znalazłem lusterko cofania (panoramiczne) z prawdziwego zdarzenia, odpowiednio duże, wygięte w dwóch płaszczyznach i montowane na przyssawkę. :o
Teraz dopiero jest panoramiczny widok do tyłu : 8O 8O 8O
A hak też mam i właśnie dlatego wolałem mieć lusterko bo zbyt dobrze widać (na innych autach) gdzie się dotkneło :P
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez wodzoo czwartek, 11 grudnia 2003, 07:00

Kiedys koles stojacy przede mna na swiatlach ,bardzo elegancko rozprul mi haczykiem przedni zderzak w sceniku 8O .Powiedzial ze mu sie biegi pomylily :lol: :mrgreen:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

soczewka na tyln± szybê

Postprzez Gość czwartek, 19 lutego 2004, 21:44

naklejan± soczewke panoramiczna zwiekszajaca widocznosc za autem kupicie na allegro , koszt ok 30z³ , nakleja sie od wewn±trz na szybê klapy lub drzwiczek , tu podaje link do takiego og³oszenia http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21335665 - :arrow:
Gość
 

Postprzez sw sobota, 21 lutego 2004, 08:19

TEz jestem lusterkowiczem. Niezbyt duze, ale wystarcza. Pewien problem jest nocą, bo jakis !@$^@#$%! wymyslil, ze w kangurze wystarczy jedna lampa cofania.

Polecam dodatkowo uchwyt na kierownicę (tzw. kręciołek), dzieki któremu manewrowanie na ciasnym parkingu staje się przyjemnością.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Toster wtorek, 24 lutego 2004, 11:56

Zgodze sie, ze "kreciolek" czyli uchwyt na kierownice to wygodna rzecz... ale jest jedno "ale". Otoz w przypadku (niedajboze) zderzenia tego typu uchwyt w piekny sposob moze pozbawic kierowce zycia lub w najlepszym przypadku go poranic. Slyszalem o takim wlasnie przypadku, kiedy kierowca wyszedlby z wypadku z kilkoma zaledwie sincami... gdyby nie uszkodzona sledziona wlasnie przez taki uchwyt. Tak wiec pozostawiam taki patent pod rozwage. A przy okazji, zeby nie bylo zupelnie offtopic to chcialbym sie dowiedziec jakie sa wrazenia z uzytkowania "soczewki" na tylna szybe, czy to sie naprawde sprawdza i jak dobrze widac to co za autkiem?

Z pozdrowieniami

Toster
Tomasz "Toster"
Avatar użytkownika
Toster
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Lukasz_Kangoo wtorek, 24 lutego 2004, 12:42

Pytałem kiedyś taryfiarza jeżdżącego Nubirą kombi. Powiedział, że dzięki takiej właśnie soczewce może zaparkować na dotyk do auta, które za nim stoi.
Bardzo polecał taki patent ;-)
Jak gdzieś taką soczewkę znajdę, to sobie chyba kupię ;-)
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bullitt wtorek, 24 lutego 2004, 12:46

Lukasz_Kangoo napisał(a):Pytałem kiedyś taryfiarza jeżdżącego Nubirą kombi. Powiedział, że dzięki takiej właśnie soczewce może zaparkować na dotyk do auta, które za nim stoi.
Bardzo polecał taki patent ;-)
Jak gdzieś taką soczewkę znajdę, to sobie chyba kupię ;-)


Sa w W-wie w Norauto. Fajna sprawa, kolega ma w Berlingo (tylko szyba musi byc czysta)
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron