kontrolka świec żarowych

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

kontrolka świec żarowych

Postprzez tato poniedziałek, 29 listopada 2010, 08:08

Witam.
Jestem świeżo po doświadczeniu więc się podzielę wiedzą. Gdybyście mieli kłopoty z rozruchem silniczka 1,9d '98 a więc kopcenie, rwane obroty i takie objawy do momentu lekkiego zagrzania tegoż silniczka to zainteresujcie się czujnikiem temperatury. Wcześniejszym znakiem, że coś jest nie tak jest brak świecenia lub tylko błyśnięcie żółtej lampki kontrolnej ( grzanie świec żarowych). Odpowiedzialny za stan rzeczy jest biały czujnik w górnej części obudowy termostatu. Wyjmuje się zawleczkę metalową (bywają też plastykowe), która blokuje czujnik przed wypadnięciem. Następnie wysuwa się czujnik, wypływ płynu jest minimalny (można podłożyć jakieś naczyńko). Na wcześniej przygotowanym nowym czujniku musi być założona uszczelka gumowa aby manewr wymiany starego czujnika na nowy był w miarę dość szybki, bo kapie płyn chłodniczy. Wsadzamy nowy czujnik tak aby wszedł głęboko - jest to potrzebne do łatwiejszego zabezpieczenia zawleczką, którą wyjęliśmy przy demontażu. I to uważam za najtrudniejszy etap pracy. Nowa uszczelka ma tu swój znaczący udział. Ale jakoś się udało. Odpinamy od starego czujnika wtyczkę z dwoma kabelkami i podłączamy do zainstalowanego nowego czujnika. Odpalamy maszynę i powinna być wielka radość z samodzielnego naprawienia Kangoorka :D :lol: .
Avatar użytkownika
tato
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 6 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Trzcianka

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości