[FOTORELACJA] Wymiana reflektorów w roczniku 99

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

[FOTORELACJA] Wymiana reflektorów w roczniku 99

Postprzez MaciekR4 środa, 24 listopada 2010, 01:26

Aby wykonać manewr wymiany reflektorów, trzeba:

#1 pozbyć się przedniego zderzaka. W moim przypadku, wymaga to odkręcenia bocznych śrub [1 - torx...rozmiar T40 lub T45 - nie pamiętam dokładnie :P ] oraz dwóch w szczelinie między maską a samym nie pożądanym zderzakiem[2 - 2 klucze 10mm, nasadka na przedłużce od frontu i płaski zza maski]
Obrazek

#2 następnie są do odkręcenia 2 śruby mocujące sam reflektor [3 - obie kluczem 10mm]
Obrazek
Obrazek

#3 Reflektory trzymają się na zatrzasku po stronie wystającego do środka auta kierunkowskazu - schodzi po mocniejszym pociągnięciu całej lampy do siebie/na zewnątrz auta
Obrazek

#4 jeżeli nie zrobiliśmy tego wcześniej, to odłączamy wszystkie przewody (od kierunkowskazu, od światła mijania/drogowego, od światła pozycyjnego i od silniczka regulacji wysokości)

#5 żeby wyjąć silniczek regulacji wysokości trzeba podważyć zapadkę, która go trzyma, a następnie przekręcić go za dół zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż odejdzie od obudowy...jak już odstaje, to żeby zdjąć go z zaczepu na odbłyśniku reflektora trzeba dół silniczka dopchnąć do dołu reflektora (delikatnie, żeby nie połamać niczego) i pchnąć całość do góry, trzymając reflektor nieruchomo - powinien zejść zaczep z uchwytu
Obrazek


#6 demontujemy żarówki ze starego reflektora, jeżeli zostają te co były używane, jeżeli nie, to wkładamy nowe na swoje miejsca

i czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności...

nie zapominamy o podjechaniu na stację kontroli pojazdów w celu ustawienia świateł, żeby nie oślepiać innych kierujących

sorry za zdjęcia, to na nowych, to na starych reflektorach i na wymontowanym zderzaku - tak to jest jak się człowiek śpieszy, żeby zdążyć przed deszczem i nie robi zdjęć co robił kolejno tylko co jakiś czas "pstryk" :mrgreen: woot




Wszelkie Ochy i ACHY w tym watku beda bezlitosnie kasowane, nagminne dopisywanie pochwal grozi BANEM. Dopuszczalne tylko erraty z wlasnej pracy nad powyzszym tematem.
P.S. Super solucja /MOD
P.S.II wszelkie podziekowania slac na PW autora


Dodam, że posty w stylu: "Super robota, też tak to robiłem." równieź będą kasowane. /drugi MOD
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości