Tylna belka

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez darecki poniedziałek, 10 lipca 2006, 18:33

zuwik napisał(a):Czy w nowych Kangoorach drążki też pękają?

EDIT:
Dowiedziałem się, że podstawową przyczyną pękania drążków jest niesprawny amortyzator, wtedy drążek pracuje dużo za dużo.

A skąd takie wiadomości ?
było:kangoo 1.4 lpg 2001
jest:kangoo 1.5 dci 2011
darecki
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 28 marca 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Postprzez zuwik poniedziałek, 10 lipca 2006, 19:19

Znajomy ojca w ASO Żywiec. Mnie ta wersja nawet przekonuje.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez KiK poniedziałek, 10 lipca 2006, 19:25

zuwik napisał(a):Dowiedziałem się, że podstawową przyczyną pękania drążków jest niesprawny amortyzator, wtedy drążek pracuje dużo za dużo.

W tej kwestii to żadne nowum ;) Prosty Kubański Chłop [ROBAK to nie jest o Tobie :P ] wie, że jak jeden na dwa alementy współpracujące w trzymaniu nadwozia nie działa to ten drugi musi spełniać swoją rolę i rolę niedziałającego elemetu :D

zuwik napisał(a):Heh, w tym tygodniu miałem wymieniać amory - dobrze że mi po nowych nie przyłożyło ;)

Tego nie rozumem :roll: ... Logika mi podpowiada, ze jak byś wymienił amorki, to mogłoby to tylko opóźnić pęknięcie drążki ... dla amorka raczej nie będzie wielkiego uszczerbku.

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ROBAK poniedziałek, 10 lipca 2006, 19:44

Prosty Kubański Chłop [ROBAK to nie jest o Tobie Razz ]


Tak, to takie moje powiedzenie jak czegoś nie rozumiem :) :) :)

Jeżeli chodzi o problem pękania drążków w nowych SKOCZKACH
to mam pewnie przejechane za mało kilometrów bo tylko 25000 i odpukać w NIE MALOWANE JESZCZE NIE PĘKŁY :) :)

Pozdrawiam serdecznie ROBERT
Pozdrawiam - ROBAK
Moja strona - WWW - serdeczne zapraszam.

Obrazek
Avatar użytkownika
ROBAK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1130
Dołączył(a): wtorek, 2 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Warszawa-BEMOWO

Postprzez KiK poniedziałek, 10 lipca 2006, 19:59

zuwik napisał(a):Znajomy ojca w ASO Żywiec. Mnie ta wersja nawet przekonuje.


Mnie nie bardzo ... mi drążek pękł jak jeździłem trzeci miesiąc na nowych amorkach.

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik poniedziałek, 10 lipca 2006, 20:19

Zależy ile było na starych tłuczenia ;) Przy jakim przebiegu?

Właśnie po to pytam czy nowe skoczki mają ten sam problem, pół świata wie o legendarnych drążkach z Kangoo więc gdyby to była wada konstrukcyjna Renault pewnie by ją usunęło.
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez dawido wtorek, 11 lipca 2006, 17:26

95 tysiecy i nic, przy czym prawie od 0 do 37000 mialem rozwalony prawy tylny amor do zera. Wymienilem dwa na nowe, gazowe. U mnie ODSTUKAC >>> ZERO TRZESZCZEN i TRZASKOW z nadwozia.... aaaa wymienialem ostatnio koncowki drazkow... miejsce pracy Kangoora, slask.. drogi dosc dziurawe, Lodz jeszcze bardziej...
Pozdrawiam
Dawid
K9K Kangoo Alize 1.5 dcI 80 KM + halo + ABS + pełny bagażnik dźwięku :)
XII.2004, ostatnio ASUS A632 GPS NAVI
seledynowy met.
WZMOCNIONY 735 KG.
Avatar użytkownika
dawido
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 76
Dołączył(a): sobota, 11 czerwca 2005, 23:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez esc0bar poniedziałek, 24 lipca 2006, 16:54

Witam Serdecznie!
Wpadlem na to forum z potrzeby. Mam dokladnie taki problem jaki jest opisywany w tym temacie. Pekl mi lewy drazek skretny w Renault Kangoo. Teraz biedaczysko przekoszony jest na lewa strone i wyglada dosc marnie. Mam pytanie zwiazane z dostepem do czesci zamiennych. Czy ktos z Was ma kontakt z tanim dystrybutorem posiadajacym takiego typu czesci? Mieszkam w Slupsku i jak narazie nie udalo mi sie tutaj zdobyc tego drazka. A w serwisie krzycza za niego zbyt duzo kasy. Wiec ponawiam prosbe. Jak macie dojscie do kogos takiego to podzielcie sie ze mna ta informacja. Prosze o informacje na maila: da_ivan@gru.pl
Pozdrawiam...
esc0bar
 

Postprzez robert sobota, 19 sierpnia 2006, 14:47

ktos wczesniej wspominal ze nowe drazki kosztuja 290 zl... moglby ten ktos powiedziec gdzie ?? :>

mi tez pekl drazek w zasadzie dwa drazki... krotsze... czy sa w innych renowkach tej samej dlugosci??
wczesniej ktos (znowu :) ) pisal ze w renault clio sa takie same tylko pelne... czy to prawda?? czy chodzi o dlugie drazki??


pozdrawiam
Avatar użytkownika
robert
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2006, 00:00

Postprzez KiK niedziela, 20 sierpnia 2006, 09:51

Drażki są niestety droższe - sam jakiś czas temu szukałem i przeczesałem niemalże wszystkie możliwe źródła - dzieki memu mechanikowi mogłem w spokoju poszukać i poczekać na prawdziwą okazję ;) [raz jeszcze dzięki _ONE_ ] Nie udało mi się dobrać drążków od innych modeli Renufek ... a sprawdzałem od Megi i Clio właśnie :(

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron