Raport spalania

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Raport spalania

Postprzez lam3r niedziela, 13 września 2009, 12:59

rogol napisał(a):filtr powietrza pływał w oleju

Ktoś może mi napisać czego to może być efekt?
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raport spalania

Postprzez Lucass niedziela, 13 września 2009, 14:34

Najprędzej przedmuchów i przedostawania się oleju ze skrzyni korbowej przez odmę czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej. Spaliny wdmuchnięte do skrzyni korbowej przez nieszczelne pierścienie tłokowe są nią odprowadzane w okolice filtra powietrza i z powrotem do cylindrów. Ze spalinami idzie mgła olejowa.
rogol napisał(a): zastanawiam się czy warto wkładac gaz.

Zależy ile masz zamiar go ujeżdżać i ile km robić rocznie.
Gdzieś były linki do kalkulatorów opłacalności.
Generalnie warto :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Raport spalania

Postprzez rogol niedziela, 13 września 2009, 21:20

poczekam parę tygodni i zobaczę czy nie zachoruje na coś poważniejszego,wtedy założę gaz bo generalnie jestem za instalacją,samochód mam za krótko, żeby od razu go gazować,nissana miałem 8 lat i zrobiłem na gazie ok 130 tys.więc teoretycznie zaoszczędziłem paręnaście tysięcy. kangurkiem też mam zamiar trochę pojeździć tylko muszę go lepiej poznać.na stacji diagnostycznej wyszedł lewy teleskop,więc wymieniłem co napisałem wyżej i poczekam jeszcze
1,4 75 KM rocznik 2000 czerwony jak cegła dziewczynka 220 tys km
Avatar użytkownika
rogol
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 22 sierpnia 2009, 22:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Raport spalania

Postprzez jon104 poniedziałek, 5 października 2009, 15:49

Właśnie zatankowałem i przeliczyłem spalanie i :o :o :o
Wyłącznie trasa: Bielsko-Biała - Eger i okolice na Węgrzech.
W sumie 774 km i 33l (tankowane na tej samej stacji i tym samym dystrybutorze pod korek).
Zatem wynik - 4,26 l/100km :idea:
Tego jeszcze nie było jak jeżdżę kangoo-rkiem prawie 6 lat :!:
Na usprawiedliwienie dodam, że całą trasę pokonywałem nie przekraczając 90km/h bo nie jechałem autostradami, a na Słowacji (i na Węgrzech zresztą też) byłem bardzo przepisowy (ale muszę dodać, że miejscowi mnie nie wyprzedzali kiedy przez wiochy jechałem 50-55km/h) bo nie paliło mi się do płacenia i tłumaczenia miejscowym policajom, a wprost przeciwnie, mając trochę czasu podziwiałem piękne widoki jesieni w górach Słowacji i winnic pod Egerem :lol:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Raport spalania

Postprzez foxopole środa, 10 maja 2023, 10:04

Dzisiaj tankowałem - zawsze tankuję do pierwszego odbicia - na Cirkle -mam kartę paliwową - przejechane 538 km - weszło do pierwszego odbicia 20 l - nie wierzyłem i jeszcze raz do drugiego odbicia -weszło jeszcze 0,8 l . Jeżdżę głownie trasa ok 65 km w jedna stronę . Tydzień po wymianie turbiny - obroty silnika ok. 2000 co odpowiada 75-85 km/h. Cud Panie, cud . Jest możliwe,że dystrybutor jest uszkodzony ? Przed wymianą turbiny potrafił " wziąć" nawet 6,5 l/100 km-w zimie . Kanco 1,5 dci 86 KM.
Kangoo 1,5 dci . 86 KM . 2006. kolor 090 . - taki niebieski ? Przebieg od nowego 555000 około. Silnik wymieniony 440 000 na inny z przebiegiem 123 000
foxopole
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2023, 17:01

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron