sprawa zimóweczek

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez mik piątek, 28 października 2005, 20:45

Dzięki za info coś sobie z tego wybiorę, ale jeszcze raz pomarudzę. Czym różni się opona Ultra Grip 7 175/65R14 86T XL od Ultra Grip 7 175/65R14 82T
?
Avatar użytkownika
mik
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lipca 2005, 23:00

Postprzez branio piątek, 28 października 2005, 21:22

Indeksem nośności.
82-475kg
86-530kg
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez _ONE_ piątek, 28 października 2005, 21:24

XL - wzmocniona
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mik piątek, 28 października 2005, 23:45

Jeszcze raz dzięki. W razie kłopotów mogę się zrewanżować poradami z dziedziny komputerów bo na samochodach to nie bardzo się znam (mimo iż kupiłem sobie najlepszy :D )
Avatar użytkownika
mik
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lipca 2005, 23:00

Postprzez Bullitt sobota, 29 października 2005, 08:03

Ceny na http://www.opony.pl potraktuj orientacyjnie, teraz wszędzie jest pełno promocji i obniżek, jest szansa, ze znajdziesz jeszcze taniej.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez zuwik sobota, 29 października 2005, 08:12

To prawda. Te Firestony za którymi się oglądam na http://www.opony.com.pl są za 158 + koszt wysyłki, a w uważanym za najdroższy serwisie oponiarskim były za 152 od ręki :idea: A i tak spodziewam się, że znajdę je taniej
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez rustyred wtorek, 1 listopada 2005, 08:55

Bullitt napisał(a):Swieta racja. Zwłaszcza jak zimówki porównujemy do naszych cieżarowych Continentali. Wczoraj wieczorem miałem okazje pojeździc Kangoorkiem na zimowych Fuldach Krisall Montero. Zdecydowanie lepsze trzymanie boczne niz na letnich (było ok. 8 stopni).

A widzisz, takie właśnie mam opony i różnica w stosunku do Conti Vanco jest duża, a do tego DRASTYCZNIE poprawił się komfort!
...ty, zarazara... to może Ty moim jeździłeś??? Bo mi jakby ropki ubyło?.. :lol:
rustyred - Radek
(kiedyś miał Kangura)
Avatar użytkownika
rustyred
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 379
Dołączył(a): środa, 21 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Bullitt wtorek, 1 listopada 2005, 09:34

rustyred napisał(a):
Bullitt napisał(a):Swieta racja. Zwłaszcza jak zimówki porównujemy do naszych cieżarowych Continentali. Wczoraj wieczorem miałem okazje pojeździc Kangoorkiem na zimowych Fuldach Krisall Montero. Zdecydowanie lepsze trzymanie boczne niz na letnich (było ok. 8 stopni).

A widzisz, takie właśnie mam opony i różnica w stosunku do Conti Vanco jest duża, a do tego DRASTYCZNIE poprawił się komfort!
...ty, zarazara... to może Ty moim jeździłeś??? Bo mi jakby ropki ubyło?.. :lol:


No nie wiem, może to i Twój był :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jest jeszcze jedno rozwiazanie, właściciel tego co jeździłem dla niepoznaki udaje, że jest z Sosnowca :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i szpieguje mnie na forum :mrgreen:
A ja jeszcze na Conti letnich :mrgreen: (w poszukiwaniu zaginionej trakcji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez rustyred wtorek, 1 listopada 2005, 09:41

PanKot napisał(a):W artykule poddano wątpliwości zasadność stosowania zimówek na suchej nawierzni nawet w zimie. Starano się obalić mit 7 stopni celsjusza.
Ciekaw jestem - dlaczego?
Zamierzam w tym roku przeprowadzić test na własne potrzeby.
Sprawdzę hamowanie na suchej, zimnej (ok. -5 st.C) nawierzni na oponach letnich a później na zimowych. Muszę sie przekonać osobiście.
Wydaje mi się, że nie będzie dużych różnic a może nawet wcale.
Natomiast w przypadku śniegu lub błotka pośniegowego to spodziewam się, że opony zimowe zdadzą egzamin.
Nie wierzę aby opony letnie z bieżnikiem kierunkowym, które dobrze spisują się latem na mokrej nawierzchni straciły znacznie swoje wlaściwości trakcyjne tylko z powodu temperatur ujemnych.
Uważam, że do -10 st.C nie powinno być żadnej różnicy (na suchej nawierzchni).
Może ktoś zrobi podobne testy i opisze swoje wyniki jak się zrobi zimniej?

Myślę, że masz bardzo dużo racji. Ja już mam założone zimówki i jeździ się na nich fajnie, ale przy awaryjnym hamowaniu to lepiej mieć parę metrów więcej z przodu. I gdyby było zimno, ale sucho (lub mokro na plusie) to mógbyś nie zmieniać opon. Ale jak spadnie śnieg, to choćby leżał tylko tydzień, to warto zimówy mieć, bo jeśli na suchym letnia jest lepsza o 10 procent, to na śliskim gorsza o sto!!
rustyred - Radek
(kiedyś miał Kangura)
Avatar użytkownika
rustyred
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 379
Dołączył(a): środa, 21 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron