bez kratki

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez zuwik wtorek, 17 maja 2005, 08:29

O ile dobrze pamiętam to kratka w transporterze jest prosta i dlatego opcja z zawiasami wchodzi w grę. A w kangurku występują proste kratki?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez PanKot wtorek, 17 maja 2005, 08:31

acha
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik wtorek, 17 maja 2005, 08:43

Chwilunia momentos.. źle przeczytałem. Zawiasy były przyczepione do ścian kabiny tak? bo myślałem, że chodzi o taką jakby harmonijkę... w kangurku dałoby się to zrobić, ale byłoby porównywalne z robieniem nowej kraty od podstaw :) nie otworzy się do tyłu, bo nadkola przeszkadzają. Do przodu też nie, bo to zakrzywienie w kratce.... Hola, nie koniecznie. jedyny problem, to żeby o tylną kanapę nie zaczepiło. Ale jest jeszcze kwestia zamocowania zawiasów tak, żeby to wytrzymało. muszą być w jednej osi (chyba zrozumiałe :wink: ) więc na dole trzebaby zrobić nadstawkę, jakieś jedno żeberko żeby to wszystko nie puściło na dziurze... oj strasznie to obciąży dach Kangurka, nie wiem czy on jest do tego przystosowany...
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez PanKot wtorek, 17 maja 2005, 09:00

idę do Kangoorka popatrzeć
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AdiK wtorek, 17 maja 2005, 16:42

Dzielona kratka jest w Kangoo Express http://www.renault.com.pl/RenaultSITe/c ... index.html
Pozdrawiam Adrian

Był KaleidoGwiezdnyPył 1.5dci75
Jest Peugeot 5008 2.0HDI
Avatar użytkownika
AdiK
Kangoomistrz 2009
Kangoomistrz 2009
 
Posty: 1033
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: poszukiwana

Postprzez kerry wtorek, 17 maja 2005, 18:26

Może coś takiego ?
edit: albo tutaj
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez Wiz wtorek, 17 maja 2005, 23:05

Wole wpisac dwa razy, niz zeby ktos nie dojrzal:

Do wszystkich posiadaczy pojazdow z dwoma rzedami siedzen i kratka:
Jesli planowaliscie demontarz kratki i przerejestrowanie z ciezarowki na osobowy to planuje sie spieszyc :!: Powod do tej pory koszt takiej operacji wynosil 200zl (czyli tyle ile przeglad bo trza go wykonac + zmiana homologacji) po zmianie przepisow (zmiany juz sa ale jeszcze nie weszly w zycie) koszt bedzie bagatelny bo od 500 do 1000 + normalny przeglad 100 :!: :!: :!:
Tym ktorzy nie zalapali sie na lisaka proponuje wywalic krate i walic na przeglad, nic nie traca bo i tak VATu z paliwa nie odliczaja a zaoszczedza na zmianie. Kratke zostawic w garazu/piwnicy na czas wyjazdow wakacyjnych i pelnego zaladunku. Osobowka z kratka moze byc, ciezarowy bez kraty juz nie bardzo :evil:

Sorki za dublet ale to dla dobra nas wszystkich :oops:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Postprzez kerry środa, 18 maja 2005, 06:22

Ja również się powtórzę, ale mi w Wydziale Komunikacji powiedzieli, że taka zmiana kosztuje ok 450 zł - zdjęcie kratki przez UPRAWNIONY warsztat (wystawiają fakturę za ściągnięcie kratki i teoretycznie przystosowanie auta do przewozu pięciu osób - paranoja, bo mam z tyłu fotele!) oraz normalny przegląd który stwierdza, że kratka jest zdjęta i autko może przewozić ludzi... Ale żeby było śmieszniej, kobitka na moje stwierdzenie, że ja chcę przerejestrować autko ale kratkę chcę zostawić, kategorycznie stwierdziła: "ale pan nie może tak zrobić, bo pan będzie już osobowy!". Mówię jej, że będę przewoził psa, ona pyta kolegi za ścianą o kratkę i co słyszę? "ABSOLUTNIE! TYLKO CIĘŻAROWE!!!" :evil:
To jest dopiero paranoja! Można sobie zalepić tylne szyby, obić tył samochodu sklejką ale kratki nie wolno (według urzędasów...)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Postprzez Wiz środa, 18 maja 2005, 06:37

No to faktycznie ciekawostka.
Moj kolega samodzielnie zdemontowal kratke w Lanosie (a nie jest posiadaczem zadnego warsztatu) i pojechal do stacji diagnostycznej na przeglad. Zaplacil 200zl - 100 przeglad + 100 zmiana homologacji i po krzyku. Teraz ma osobowke.

Mysle sobie ze nikt nie ma prawa zabronic nam jezdzic z kratka. Przecierz do takich saochodow jak nasze mozna dokupic fabryczna siatke do oddzielenia czesci bagazowej. Zadnej roznicy nie ma czy jest to siatka czy kratka. Mam tez niejasne wrazenie ze policjantom nie bedzie przeszkadzac kratka w osobowce.
Kerry jak bedziesz znowu w tym urzedzie to popros o podstawe prawna, bo mam wrazenie ze ktos tam sie mocno niezna i wygaduje glupoty.
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Postprzez jon104 środa, 18 maja 2005, 09:38

kerry napisał(a):Ja również się powtórzę, ale mi w Wydziale Komunikacji powiedzieli, że taka zmiana kosztuje ok 450 zł - zdjęcie kratki przez UPRAWNIONY warsztat (wystawiają fakturę za ściągnięcie kratki i teoretycznie przystosowanie auta do przewozu pięciu osób - paranoja, bo mam z tyłu fotele!) oraz normalny przegląd który stwierdza, że kratka jest zdjęta i autko może przewozić ludzi... Ale żeby było śmieszniej, kobitka na moje stwierdzenie, że ja chcę przerejestrować autko ale kratkę chcę zostawić, kategorycznie stwierdziła: "ale pan nie może tak zrobić, bo pan będzie już osobowy!". Mówię jej, że będę przewoził psa, ona pyta kolegi za ścianą o kratkę i co słyszę? "ABSOLUTNIE! TYLKO CIĘŻAROWE!!!" :evil:
To jest dopiero paranoja! Można sobie zalepić tylne szyby, obić tył samochodu sklejką ale kratki nie wolno (według urzędasów...)


Na to odpowiedzią jest jedno słowo homologacja :evil:
Jeżeli w takim dokumencie nie ma słowa o zamontowaniu kratki (a nie nie ma - wiem bo dostałem wypis z czgoś takiego przy kupnie autka) to nie może się tam znaleźć.
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron