POMPA WSPOMAGANIA

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: POMPA WSPOMAGANIA

Postprzez Bullitt niedziela, 11 grudnia 2005, 11:34

dawido napisał(a):Witam
Stało się, 59800, padła pompa wspomagania, po kilku telefonach do Renault Assistance dostalem zastepcze (pamietajcie ze musi Was zholowac laweta do serwisu, inaczej nie dostaniecie zastepczego).


Musiałeś dzwonic kilkukrotnie? Jak zadzwonią z ankieta to poinformuj o tym. Zawsze wystarcza jeden telefon i do tego powinni sie zapytac, czy maja do Ciebie oddzwonic, aby nie narażać Cie na koszty.

dawido napisał(a):Niecaly rok.... hmmm, przy okazji zrobia serwis. Ciekawe jaka zywotnosc jest tej pompy.... Moze zdaze zeby wymienili druga na gwarancji :)


Z tym bywa różnie. Padaja losowo np. mi po ok 10 tys, a Flaszce po prawie 100 tys. Ponoc była wadliwa seria na koniec 2003 r.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: POMPA WSPOMAGANIA

Postprzez jon104 niedziela, 11 grudnia 2005, 16:42

dawido napisał(a):Witam
Stało się, 59800, padła pompa wspomagania (...)


Czy miałeś jakies charakterystyczne objawy przed "upadkiem pompy" :?:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Bullitt niedziela, 11 grudnia 2005, 17:09

Tzn moja do końca nawet nie padła. Czasami sie zatrzymywała., Czasm terkotała. Wspomaganie siadało w najmniej spodziewanych momentach. A pompa Andrzeja padła nagle i bez towarzyszących objawów. Ponoć zaciera się wirnik silnika. Prawdopodobnie jest to usterka do naprawienia, ale katalogowo pompa występuje tylko jako zespół. Podobnie jak w Daewoo czujnik rezerwy wystepuje razem z pompą paliwa i przez lata firma na gwarancji wymieniała całe pompy za ponad 600 zł, zamiast termistora za 3 zł. I tak w ostatecznym rozrachunku zapłaci klient...
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez dawido niedziela, 11 grudnia 2005, 17:13

Bez objawów, padła i tyle :) Co do Głowacza to tam kupiłem, poza tym u Pietrzaka nalali mi 1 L oleju ponad stan bo debil jak pisalo 4,5 to nalal 5 bez patrzenia na bagnet. Wiecie jak to jest z serwisami
Pozdrawiam
Dawid
K9K Kangoo Alize 1.5 dcI 80 KM + halo + ABS + pełny bagażnik dźwięku :)
XII.2004, ostatnio ASUS A632 GPS NAVI
seledynowy met.
WZMOCNIONY 735 KG.
Avatar użytkownika
dawido
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 76
Dołączył(a): sobota, 11 czerwca 2005, 23:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kavka niedziela, 11 grudnia 2005, 19:36

poza tym u Pietrzaka nalali mi 1 L oleju ponad stan bo debil jak pisalo 4,5 to nalal 5 bez patrzenia na bagnet.

ooo skąd ja to znam . Mój kangoor też był serwisowany u Pietrzaka i też miałem wrażenie że nalali za dużo oleju :roll: A poza tym (niektórzy znają historię) jeden z najdłuzej pracujących "mechaników" (przez małe "m") nie dokręcił obudowy filtra powietrza i silnik chodził jak traktor :?
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron