Korek paliwa i blokada drzwi - moja historia

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Postprzez _ONE_ piątek, 12 sierpnia 2005, 08:37

Stronka http://obd2.pl tam jest sporo informacji, ofert i najważniejsze... forum :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zuwik piątek, 12 sierpnia 2005, 15:03

PanKot napisał(a):Części i elementy komputerowe nie są obecnie takie drogie.
Problemem może być oprogramowanie ale i to jest do przeskoczenia dla zdolnego informatyka.
No więc, nie wiem jak to ująć... Uniwersalne urządzenie diagnostyki komputerowej do aut ciężarowych i dostawczych z zestawem wtyczek, oprogramowaniem, jednostką sterującą (taka komórka w skali 10:1) który straciliśmy kosztował MARNE 3ooooPLNów...
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czerja piątek, 12 sierpnia 2005, 19:02

zuwik - klawisz z zerówką ci się zaciął :D :!: spory koszt ale za to jakie zyski!a jak ktoś ma pojęcie o tym to kolejka murowana!
żółty 1.2RN oklejony klubowo!
przebieg 202546
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Postprzez zuwik piątek, 12 sierpnia 2005, 19:37

Nie zaciął się i to nie żart. Konkurencja nie mała i jeśli ktoś chce prowadzić serwis TYLKO robiący diagnozę to nie wyrobi. Nawet jak się zna...
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czerja piątek, 12 sierpnia 2005, 20:49

nie nie ,nie tylko diagnoza ale full servis!mam taki zaprzyjażniony i ciągle się rozbudowuje bo wiecznie brak miejsca!myślę że tacy mają rację bytu :D
żółty 1.2RN oklejony klubowo!
przebieg 202546
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Postprzez zuwik piątek, 12 sierpnia 2005, 22:32

Full serwis jak najbardziej. Może klubowy serwis? Zbyszek obsługuje diagnostykę, Branio operator wbijaka kinetycznego o naprowadzaniu trzonkowym, SW zajmie się montażem firanek, ONE załatwi części, Prezes z Rafałem będą naprawiać głowice, fiXXXer działem tuning, ja mogę wziąć na siebie walke z rdzą. Szukamy marketingowca - kerry ma gadane :roll:

I po co nam ASO, hę? :twisted: :lol:
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez PanKot sobota, 13 sierpnia 2005, 01:01

zuwik napisał(a):
PanKot napisał(a):Części i elementy komputerowe nie są obecnie takie drogie.
Problemem może być oprogramowanie ale i to jest do przeskoczenia dla zdolnego informatyka.
No więc, nie wiem jak to ująć... Uniwersalne urządzenie diagnostyki komputerowej do aut ciężarowych i dostawczych z zestawem wtyczek, oprogramowaniem, jednostką sterującą (taka komórka w skali 10:1) który straciliśmy kosztował MARNE 3ooooPLNów...

Być może od tamtego czasu zmieniły się ceny albo było to urządzenie dające możliwość diagnostyki setki modeli samochodów albo dla dostawczych i ciężarowych jest to po prostu droższe.

Dla smochodów: Audi, Volkswagen, Skoda, Seat
interfejs, który obsługuje:
- odczyt kodów błędów
- kasowanie kodów usterek / inspekcji olejowych
- diagnostyka silnika
- wykonanie adaptacji przepustnicy
- kodowanie kluczy
- przeprowadzanie nastaw podstawowych
kosztuje - 99,-zł
laptop, do którego się to podłącza to koszt ok. 3.000,-zł
oprogramowanie: 1.500,-zł
to razem ok. 4.600,-zł i masz całą rodzinkę samochodów ze stajni Volkswagena załatwioną.
Jeśli chodzi o Renault to jeszcze się nie dowiedziałem ale nie przypuszczam aby była jakaś znaczna różnica.
Jak się już posiada laptopa to pozostałe koszty nie są odstraszające.

Myślę, że gdyby takie urządzenie zamawiać w fabryce Renault to za 30.000 zł można by sobie zafundować zaledwie stolik i futerał na przyrząd
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dominik sobota, 13 sierpnia 2005, 06:32

Panowie, a może zamiast zlotu protestacyjnego będziemy dzwonić do RENO POLSKA ze skargami na pracę ASO i sposób traktowania, przecież ktoś kto ma gwarancję za tę obsługę zapłacił ( to prawie jak w służbie zdrowia "bezpłatna opieka medyczna" :D ) niech wiedzą że nie jest tak różowo jak im się wydaje.Zwracają nie tylo za telefon :!: :!: :!:
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Postprzez zuwik sobota, 13 sierpnia 2005, 08:40

No tak Zbyszku, jeśli mowa o urządzeniu do tych marek to w sumie mkasz jak urządzenie do jednego samochodu. Ten komputer był do setek tysięcy... Niemniej przydałoby Ci się coś więcej niż sama diagnostyka...
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez czerja sobota, 13 sierpnia 2005, 21:00

nie podniecaj się że tylko 4600!masz tylko grupę vw a gdzie reszta?pamiętaj że komputer to sama nazwa a rodzaji tysiące!osobiście widziałem komp na kółkach całkiem podobny do zwykłego i naprawdę wydawało się to nieskomplikowane ale widziałem również takie cacko że majster podłączał komp i miał coś podobnego do pilota z małym wyświetlaczem i jakie cuda wyprawiał z samochodem to aż się wierzyć nie chce!silniczek słuchał go bez zająkniecia!a schematy tak rozrysowane że jeszcze takich nie widziałem i co najważniejsze chłop ma pojęcie o tym co robi,tylko ta cena 120pln!a w pierwszym przypadku podłączenie kosztuje 25pln!i gdzie byś oddał autko?pewnie można sugerować się ceną ale nie wszystko zrobisz na jednym co na drugim!
żółty 1.2RN oklejony klubowo!
przebieg 202546
Avatar użytkownika
czerja
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 945
Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Boguszów Gorce

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron