Chcę kupić LONGa

Tu możesz poddać ocenie klubowiczów ogłoszenia z portali motoryzacyjnych

Chcę kupić LONGa

Postprzez tommz środa, 7 lipca 2010, 16:24

Witam,

zastanawiam się nad zakupem long'a ale wybór jest mały a i konkurencja słaba. Potrzebuję jak najdłuższą przestrzeń ładunkową, dostawczy rodowód (nie Espace) i bardziej osobowe (nie Trafic). Autko ma jeździć lokalnie i co najważniejsze być tanie (również w eksploatacji) Znalazłem takie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13923302 Co o nim sądzicie, na co zrócić uwagę przed zakupem i po czym poznać faktyczny (zbliżony) przebieg.

pozdrawiam
tommz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 7 lipca 2010, 16:10

Re: Chcę kupić LONGa

Postprzez Masaccio środa, 7 lipca 2010, 18:02

Zdjęcia trochę małe, ciężko coś wyłapać, przebieg niewiarygodnie mały, historyjka z kobietą kupującą przedłużonego dostawczaka w celach prywatnych mało wiarygodna :? Jak nie zobaczysz, nie będziesz wiedział.

Ten samochód zupełnie nie nadaje się jako osobówka, tylna kanapa jest strasznie niewygodna i w zasadzie więcej niż 2 osoby wytrzymają bardzo krótkie trasy. Ale chyba o takie tobie chodzi :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chcę kupić LONGa

Postprzez Jacoob środa, 7 lipca 2010, 18:46

Duży samochód i zarazem pojemny to bym polecał Mercedesa Vito :)
W zaprzyjaźnionej firmie świetnie się spisuje do transferu osób na dalekie i krótkie dystanse
a i wszystkie bagaże się mieszczą bez konieczności układania :)
Kangoo 1.5 DCI Expression, diesel, 2002r. 116000km
Jacoob
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 176
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę kupić LONGa

Postprzez tommz środa, 7 lipca 2010, 20:08

Z tą kobietą to taka nowa wersja dziadka lekarza który tylko w niedzielę jeździł. Co do vito to odpada bo czasem pracownik ma tym jechać a on raczej tylko w osobówce dobrze się czuje. Ma ktoś z Was long'a? Ciekawi mnie jaka jest odległość od tylnych drzwi do oparcia kierowcy.

pozdrawiam
tommz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 7 lipca 2010, 16:10

Re: Chcę kupić LONGa

Postprzez Piotrek.S. środa, 7 lipca 2010, 20:43

tommz napisał(a):Z tą kobietą to taka nowa wersja dziadka lekarza który tylko w niedzielę jeździł.

W papiery bym spojrzał. Kupiłem w Belgii Partnera właśnie od kobiety, obecne Kangoo też po Frau z Bawarii.
Na dokładkę małżonki Clio też po Frau.
Brief albo belgijski dowód prawdę powie.
BYŁ 1,6 16V Gwiezdny Pył 2006 + elpidżi
następca też "franca".
Piotrek.S.
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 150
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 21:55

Re: Chcę kupić LONGa

Postprzez slay środa, 7 lipca 2010, 21:02

Z tą prawdą to tak nie do końca.
W Belgii w dowodzie rejestracyjnym masz datę pierwszej rejestracji a nie datę produkcji.
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: Chcę kupić LONGa

Postprzez Lucass czwartek, 15 lipca 2010, 17:06

Może tak nieładnie na tym forum polecać inne marki, ale szukałbym chyba raczej doblo ewentualnie np forda connecta.
Kangoo przedłużony ma kilka wad. Brak możliwości ciągnięcia przyczepy, rozstaw osi powodujący lekkie zamiatanie d/upą, i dziwaczną technologie przedłużania (na klej). Poza tym wiele więcej niż do zwykłego do niego nie włożysz - drążki skrętne to nie najlepszy wynalazek do wożenia ciężarów.
O tym, że jest koszmarnie brzydki nie wspominam.
U nas pojawia się z rzadka i w pojedynczych egzemplarzach.
No i z racji niewielkiego wyboru trudno będzie takiego trafić w dobrym stanie i po korzystnej cenie.

W kwestii doinformowania zwróć się do usera skyhook. Właśnie kupił longa. Może rozwiać niektóre wątpliwości i odpowiedzieć na pytania
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...


Powrót do Kanał diagnosty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości