Kangoo a Roomster.

Off-topic: tematy związane z techniką

Kangoo a Roomster.

Postprzez MZ_MZ niedziela, 6 kwietnia 2008, 20:40

Ostatnio rozważałem zmianę Kangoo na Roomstera.
Jako że roomster wygrywa wszystkie testy, również z najnowszym kangoo, pełny przekonania o tym, the best zacząłem się rozglądać.
Odwiedziłem też salon skody. Po zapoznaniu sprzedawcy z moimi preferencjami, sprzedawca wytocztł działa ... Ogólnie, żeby mieć coś podobnego do mego obecnego kangura, sprzedawca zaproponował Romstera Style 1.4 TDI 80KM. Tyle, że ten samochód kosztuje 63kPLN z radiem i lakierem metalik (pierwsze moje spostrzeżenia, dlaczego sprzedawca nie zaproponował niemetalica - mają spory wybór; drugie spostrzezenie - tak drogi samochód nie ma nawet radia w wyp seryjnym!). Na moją skwaszoną minę sprzedawca zaproponował samochód używany 43kPLN rzekomo przez przedstawicieli skody? To zabrzmiało lepiej, ale ... Do salonu raczej ludzie nie przychodzą po używki. No ale myślę dalej. Oki 43 + medialnie nagłaśniane promocje. Mówie ok ta cena +50/50% (słynna promocja). Tu sprzedawca skutecznie studzi zapał. Wszystkie promocje dotyczą jedynie nowych samochodów. :evil:
Trochę o technice. Zasiadłem z przodu. Pierwsze moje sprostrzeżenie, brakuje cm szczególnie na szerokości. Szybko zostałem sprowadzony na ziemię "przód to fabia" oznajmił handlowiec. Przesiadłem się na prawą stronę. Otworzyłem jeden z dwóch dostępnych schowków. Miejsca tyle, że ... może zmieści się zapalniczka + dezydorant (no ale klimatyzowany ! :D ). Z przodu jeszcze te szyby, dolna krawędź na wysokości szyji (ciekawe jaby tu wyglądała kobiecinka :) ). Zaniepokojony zacząłem dywagaje nt. bagażnika. We wszystkich testach piszą 450l! Sam sprzedawca przyznał, że jeżeli z tułu zasiądą dorośli, siedzenie należy przesunąć (zakres re. do przodu 80mm do tyłu 70mm), tak więc z bagażnika robi się 350l ! ;)
Na koniec jeszcze silnik. Tak naprawdę 1.4 TDI u Vw to półśrodek. 3 cylindry, to jak w miejskim japończyku, nawet Fiat robi 1.3 JDT jako 4 cylindry.
Według mnie to trochę tworzenie mitu o wspaniałości Skody/VW na tle innych. W ostatnim "Motorze" znowu Roomster wygrał z Modusem Grand. Ciekawe tylko że Modus kosztuje 10kPLN mniej, w mieście pali 1,5 l mniej benzyny!
Za wspomniane 63kPLN to lepiej za 64kPLN zakupić nowego kangura. Dostaje się "kawał" samochodu, no i za radio nie trzeba dopłacać!
To takie moje wypociny.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez Masaccio niedziela, 6 kwietnia 2008, 20:57

Moja żona jeździła roomsterem, stwierdziła że "tragedia" :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez Lucass niedziela, 6 kwietnia 2008, 21:00

MZ_MZ napisał(a):samochód używany 43kPLN rzekomo przez przedstawicieli skody
R.I.P. :twisted:
MZ_MZ napisał(a):te szyby, dolna krawędź na wysokości szyji
ale z tyłu na wysokości pasa :P
MZ_MZ napisał(a):W ostatnim "Motorze" znowu Roomster wygrał z Modusem Grand.

Jak zwykle - wszyscy się bija, a wygrywa i tak VW
Dziwnym zbiegiem okoliczności większość pism motoryzacyjnych wydają u nas Niemcy. Czy to nie ciekawe? :twisted:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez reno niedziela, 6 kwietnia 2008, 21:15

Kiedy, niedawno, przyszedł czas na wybór auta była również opcja Roomstera lub Caddy. VW odpadł w przedbiegach ze względu na cenę.
Owszem totalny, ale to TOTALNY golas gdzieś tam cenowo się mieścił jednak każdy element wyposażenia kosztuje krocie
np. klima manual 4800 zl!!!!! Przy "przymiarce" do Roomstera z miejsca stwierdziłem, ze to "flancowana" Fabia co zresztą skwapliwie,
acz z niechęcią :lol: potwierdził pracownik salonu. Wrażenia te same - wszędzie mało miejsca :?
Tak się składa, że u mnie salon Renault jest w odległości 500 m od salonu VW/Skody. Kiedy tam dotarłem pierwszy raz ujrzałem
"nowego" i z miejsca wzbudził moje zainteresowanie i, nie ukrywam sympatie ;) .
Jeśli chodzi o porównanie przestrzeni wewnątrz to nowy kangur może z powodzeniem służyć za przewoźny garaż
dla Roomstera :lol: Do nowego kangura wchodzi europaleta, a sprobuj ja wsadzić do Roomstera :shock:
Co do ceny to w dwóch salonach, po standardowych negocjacjach, Heliosa 1,5 dCi 105 KM + pakiet komfort + drzwi z tylu
oferowano mi za 62000 i za tyle go kupiłem (61950 zl zeby byc dokladnym :) )
Nie wiem gdzie wyczytałeś testy porównawcze nowego kangura ze Skoda Roomster skoro sprzedaż i promocja
kangura dopiero się rozpoczęły, przynajmniej u nas.
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez shoti niedziela, 6 kwietnia 2008, 21:24

A ja tylko powiem ,że nowiutki Ford Mustang z bajerami i silnikiem takim ,że zwija asfalt kosztuje 19 000 $ nawet jak by do tego doliczyć 4000zł za kontener i cło+akcyze to orzy obecnym kursie dolara i przewidywanym ok 2,10zł - 1 $ na koniec roku to i tak nie opłaca sie zadnego auta w polsce kupować. Ani skody ani renault skoro Mustang czy inny Charger kosztuje tyle co wypasiona Panda :|
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez Lucass niedziela, 6 kwietnia 2008, 21:32

reno napisał(a):Nie wiem gdzie wyczytałeś testy porównawcze nowego kangura ze Skoda Roomster skoro sprzedaż i promocja
kangura dopiero się rozpoczęły, przynajmniej u nas.

Voila:
http://www.auto-swiat.pl/wydania,artyku ... ykul-20276
:ugeek:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez reno niedziela, 6 kwietnia 2008, 21:44

No to nie jestem na bieżąco ..... :cry:

EDIT:
shoti napisał(a):A ja tylko powiem ,że nowiutki Ford Mustang z bajerami i silnikiem takim ,że zwija asfalt kosztuje 19 000 $ nawet jak by do tego doliczyć 4000zł za kontener i cło+akcyze to orzy obecnym kursie dolara i przewidywanym ok 2,10zł - 1 $ na koniec roku to i tak nie opłaca sie zadnego auta w polsce kupować. Ani skody ani renault skoro Mustang czy inny Charger kosztuje tyle co wypasiona Panda :|

Spójrz na pierwsze auto w moim podpisie. Też zwija asfalt, tylko na ile kilometrów "zwijania" wystarczy Ci zbiornik
paliwa 80 l ??? :lol: a taki jest w Grandzie. Pamiętam czasy, niezbyt odlegle, kiedy galon paliwa (3,85 l) kosztował
w Stanach poniżej 1$. Teraz cena tego samego galona wynosi już 3$ i nawet oni zaczynają liczyć ;)
Grand pod butem mojej lubej pali w mieście 23-25 l/100 km. Ja jeżdżąc "na dziadka" potrafię zejść do 19-21l tylko
co to za przyjemność z takiej jazdy :(
Frajda z jazdy kosztuje, dlatego po roku jeżdżenia KIA Sorento 3,5l benzyna z polskiego salonu, sprzedałem je
mimo, ze było jeszcze na gwarancji i kupiłem nowego kangura. Praktyczność i ekonomia zwyciężyły ;) .
Wolałem sprzedać niż zagazować, bo uważam że gaz w takich samochodach to jak trampki do smokingu :D

Przycisk "Edytuj"... ;) (mod)
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez shoti poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 09:43

Ja nie mówie o kosztach eksploatacji tylko o kosztach zakupu auta z USA które przy dolarze słabym jak mazowszanka bez gazu są wręcz śmieszne. Doskonale zdaje sobie sprawe ,że ciężko tam znaleźć coś z silnikiem mniejszym niż 2 litry.

Jak pierwszy raz wszedłem na strone forda a zaraz potem na cene fiata auto poland byłem w szoku...
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez lam3r poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 15:14

Lucass napisał(a):Dziwnym zbiegiem okoliczności większość pism motoryzacyjnych wydają u nas Niemcy. Czy to nie ciekawe? :twisted:


A na pytania niemieckiej prasy nie odpowiadamy:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kangoo a Roomster.

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 19:46

Masaccio napisał(a):Moja żona jeździła roomsterem, stwierdziła że "tragedia" :)


Moja małżonka nie jeździła, ...
ale i tak uważa ten samochód za dno. :o
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości