Lusterka dodatkowe do kangura z kempingiem.

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Lusterka dodatkowe do kangura z kempingiem.

Postprzez Juri sobota, 26 lutego 2005, 18:18

Mam pytanie dotyczące dodatkowych lusterek wstecznych do kangura ciągnącego przyczepę kempingową. Jakie macie lusterka? Gdzie można je nabyć? Jaka jest ich cena? Jakich porad możecie udzielić na ten temat Na tą chwilę zrezygnowałem z gazu w kangurku i co zatem idzie pieniądze lokuję w przyczepę kempingową. Pozdrawiam Juri.
Avatar użytkownika
Juri
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez jon104 sobota, 26 lutego 2005, 19:26

:lol: I to jest to :!:
Kangoo-rek jest rewelacyjnym holownikiem :lol: dla przyczep kempingowych. Najprostsze lustra to mocowane na dwa gumowe paski na lusterka zewnetrzne. 3 minuty i po problemie, ale ja w ubiegłym roku nie założyłem (po raz pierwszy) dodatkowych lusterek. :D Po pierwsze holuję polską N126e, wobec czego fabryczne lusterka pozwalaja mi na dokładne widzenie boków przyczepy, a po drugie dodatkowe zawsze pododują wzrost hałasu juz przy prędkościach powyzej 80 km/h.
Oczywiście w wypadku szerszej przyczepy trzeba bedzie założyć :(
Cena tych lusterek to ok. 12 zł za szt..
Natomiast jeżeli masz z tyłu drzwi to może być problem z ich otwieraniem przy przypietej przyczepie. Należy maksymalnie obniżyć główkę haka :P
Z caravaningowym pozdrowieniem....
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Juri niedziela, 27 lutego 2005, 14:12

Dzięki Jon za szybki odzew!!! Tak jak się domyślałem , Ty jako klubowy ekspert od holowania kempingu odezwałeś się pierwszy. Nie wiem jeszcze do końca jaką będę ciągnął przyczepę , bo jestem w trakcie załatwiania formalności. Wczoraj zamontowałem do zwierzaka hak. Jutro zaś zasięgnę języka w wydziale komunikacji odnośnie rejestracji przyczepy. Mam na oku przyczepę sprowadzoną z Holandii marki Sterckman Ewasion 385. Ma ona ciężar do 750 kg i rzekomo na taką przyczepę nie jest potrzebny dowód rejestr , czy też TUV. Wystarcza rzekomo tylko rachunek. O ile tak jest , to stanę się jej właścicielem. Nie wiem dokładnie jakie ona ma wymiary, więc na wszelki wypadek już się rozglądam za lusterkami. Pozdrawiam Juri.
Avatar użytkownika
Juri
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez jon104 niedziela, 27 lutego 2005, 19:08

:lol: Witam kolejnego zarażonego caravaningiem (oby) :D

Co do rejestracji przyczepki to nie jestem pewien czy jest różnica w w wymaganej dokumentacji rejestracyjnej w zależności od wagi przyczepy. Wiem tylko, że przyczepa lekka (do 750 kg masy całkowitej) nie wymaga corocznego badanie technicznego :) Natomiast przy zakupie nie rejestrowanej jeszcze w Polsce przyczepy należy najpierw zorientować się czy w wydziale komunikacji nie będą żądać zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o opłaceniu (lub zwolnieniu z opłaty) podatku VAT dla odpowiednich kategorii pojazdów :!: A ponieważ w świetle przepisów jakie do skarbówek przesłało Ministerstwo Finansów, przyczepy campingowe nie są pojazdami (zabrakło ich w wykazie) skarbówka takich zaświadczeń (w niektórych miastach) nie wystawia w związku z czym nie można ich zarejestrować :evil: :!: Kółeczko się zamyka :twisted:
Jednak ta sytuacja miała miejsce końcem ubiegłego roku i może została pozytywnie załatwiona, w co jednak, znając biegłość naszych urzędników, śmiem wątpić :roll: :x
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Rafal niedziela, 27 lutego 2005, 21:18

Jak zobaczylem ten temat to od razu wiedzialem ze spotkam tu Janusza, naszego klubowego "Caravaniarza" :D :D :D
A tak calkiem przy okazji ile kosztowal Cie hak??? czy urzednicy czekali z jakas ciekawostka??? I czy jest ktos w klubie z hakiem i butla z gazem jako koło zapasowe???
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez shoem wtorek, 1 marca 2005, 15:32

Rafal napisał(a):... I czy jest ktos w klubie z hakiem i butla z gazem jako koło zapasowe???


...mam jedno i drugie :D ale jeszcze nic nie ciągałem....
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Rafal wtorek, 1 marca 2005, 16:39

no to ladnie , bo mi mowili ze moze byc problem z zamocowaniem (butla zaslania), ale skoro tak... pogadamy na zywo!
PS. A moze snow trophy??? Mysl szybko to moze niedziela zrobimy wiekszy spot!!!
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Juri poniedziałek, 7 marca 2005, 18:35

Witam!!! Już mam komplet dokumentów do zarejestrowania przyczepy. Ma ona szerokość 208 cm. Nie wiem dokładnie jaki jest szeroki kangur (wraz z lusterkami fabrycznymi)? Czy ktoś może wie? Pytam , bo nie wiem , czy nie trzeba będzie kupić luster dodatkowych. Widziałem w sklepie takie zapinane na jakieś paski gumowe (cena 40 zł sztuka). Pozdrawiam Juri.
Avatar użytkownika
Juri
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez turtl poniedziałek, 7 marca 2005, 19:16

Lusterka polecam raczej z górnej półki tzn. droższe niż 50 zł. ale bez przesady. To że Kangoo świetnie ciągnie wszelkie bryczki to się cieszę bo jeszcze nie mam doświadczenia z tym autem (ciągałem campingi innymi). Co do widoczności bez lusterek dodatkowych to całkiem możliwe, że jest dobra ale z dodatkowymi lustrami z pewnością lepsza a wytłumaczcie nawiedzonemu gliniarzowi że masz rację skoro przepis mówi o przyczepie wykraczającej poza obrys auta i lusterkach dodatkowych.
Pozdrawiam wszystkich carawaningaży.
TURTL

PS. zakładam hak jak tylko śniegi stopnieją i wody opadną - będę ciągną w wakacje jakieś żagle, od 400 kg. do 1,5t.
Kangoo 1,4 E + SWG
żółty cytrynowy RN
Avatar użytkownika
turtl
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 23:00

Postprzez jon104 poniedziałek, 7 marca 2005, 20:47

Juri napisał(a):Witam!!! Już mam komplet dokumentów do zarejestrowania przyczepy. Ma ona szerokość 208 cm. Nie wiem dokładnie jaki jest szeroki kangur (wraz z lusterkami fabrycznymi)? Czy ktoś może wie? Pytam , bo nie wiem , czy nie trzeba będzie kupić luster dodatkowych. Widziałem w sklepie takie zapinane na jakieś paski gumowe (cena 40 zł sztuka). Pozdrawiam Juri.


Gratuluje zakupu :D napisz jaka przyczepa (model, marka, rocznik) i gdzie ją znalazłeś :?: Też jestem na etapie zmiany przyczepy. Co do lusterek to przy takiej szerokości dodatkowe są oczywiście konieczne. Za to nie wydaje mi sie niezbędne przepłacanie i te, o których piszesz (dwie gumowe taśmy nakładane na lusterka) bardzo dobrze mi się sprawiły w poprzednim autku.
Co do haka, to mam Brinka zakładanego (wytargowanego) przez dilera. Ponieważ to nie jest automat to kosztował ok 700 zł. polskie można znaleźć za mniej niż połowę tej ceny z montażem oczywiście.
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości