Bajki, mity o układzie zasilania, a może prawda ?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Bajki, mity o układzie zasilania, a może prawda ?

Postprzez pavca sobota, 21 lutego 2009, 19:58

Zacznę od początku :)

1. zaświeciła mnie się kontrolka świec żarowych :( Zjazd na komputer - wyrok: świeca żarowa :( Podjęte działanie: wymiana :(
- minęło 100 km
2. zaświeciła mnie się kontrolka świec żarowych :( Zjazd na komputer - wyrok: wtryskiwać na 3 cylindrze :( Podjęte działanie: regeneracja :(
- minęło 153 km
3. zaświeciła mnie się kontrolka świec żarowych :( Zjazd na komputer - wyrok: świeca żarowa :( Podjęte działanie: wymiana pozostałych trzech :(
- minęło ok 150 km
4. zaświeciła mnie się kontrolka świec żarowych :( Zjazd na komputer - wyrok: wtryskiwać na 3 cylindrze :( Podjęte działanie: reklamacja :(

I tu się zaczyna dziwna opowieść :) specjalista w serwisie opowiedział mi bajeczkę że w silnikach dCi jest wadliwa pompa wtryskowa która po przejechaniu ok 100 tys km. zaczyna wytwarzać opiłki tak drobne że nawet filtr paliwa ich nie zatrzyma i jest to właśnie powód wywalania błędów przez komputer i przygotował mnie że takie wypadki mogą się zdarzać częściej :( Ale jakoś dziwnie po ich przeglądzie autko przejechało już prawie 500 km i nic się nie dzieje :) I tu moje szare komórki wykształcone na: Technik Mechanik Konstrukcji, Budowy i Eksploatacji Pojazdów Samochodowych zaczęły snuć różne wersje wydarzeń:

1. Jeśli opiłki są tak drobne że nie wychwytuje ich filtr paliwa to jak mogą zatkać wtryskiwacz ? i czy nie powinny zostać usunięte ze spalinami skoro są takie drobne ?
2. A może spartolili coś za pierwszym razem i teraz dopiero to poprawili ?

Dodam że Pan mechanik radził co któreś tankowanie dolewać do paliwa odrobinę MIXOL-u żeby naoliwić pompę itp.

I teraz sam już nie wiem czy między bajki to włożyć, czy podejść do tego poważnie ?
Kangoo Alize 1.5 dCi 82kM - Pierwszy i nie ostatni :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi !
Avatar użytkownika
pavca
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 59
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Bajki, mity o układzie zasilania, a może prawda ?

Postprzez janusz99 sobota, 21 lutego 2009, 20:58

Starzy kierowcy dolewali Mixol do ropy i ja też to robiłem w celu przesmarowania wtrysków i pompy. Po dolaniu Mixolu silnik pracuje znacznie ciszej .
Żółty 1,2 16v Helios 2002 r.
Avatar użytkownika
janusz99
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 00:00
Lokalizacja: GORZÓW WLKP.

Re: Bajki, mity o układzie zasilania, a może prawda ?

Postprzez Lucass niedziela, 22 lutego 2009, 19:54

Opiłki powodują nie zatkanie, a zatarcie wtrysków. A jeżeli są produkowane przez pompę to filtr ich nie wyłapie bo jest przed pompą zdaje mi się...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Bajki, mity o układzie zasilania, a może prawda ?

Postprzez elew wtorek, 24 lutego 2009, 12:36

Taka dolewka zdaje się być uzasadniona, zwłaszcza, że paliwo na stacjach mamy takie sobie.
Czasami w przygodnej stacji możemy zatankować niezabarwiony opał.
A potem:
zatarty wtrysk, w dieslu objawia się bardzo głośną pracą, metaliczne stukanie jak młotkiem.
Najlepiej wtedy zgasić i poczekać aż ostygnie silnik(wtrysk). Czasami wtedy pomaga Mixol w paliwie.
Regeneracja lub wymiana końcówki nieunikniona.
Po demontażu końcówka wadliwego wtrysku jest fioletowa(jakby przegrzana).
Oczywiście Mixol nie usunie opiłków, jedynie przesmaruje wtryski i oczywiście pompę.
Pozdrawiam ELEW
1.9D D65 2000 220kkm
"dłuższy golas w srebrnej perle"
elew
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek, 20 lutego 2009, 17:54


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości