welur na drzwi

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

welur na drzwi

Postprzez lam3r poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:07

Hej,

kilka dni temu byłem u tapicera samochodowego. Wymyśliłem sobie wyklejenie wszystkiego (blachy) welurem. Popytłem już Vtec`a a propos Jego dzieła i ponoć do dzisiaj wszystko trzyma się idealnie. Jest jedno ale, Kangoo Vtec`a nie ma wyklejonych drzwi, a ja od nich chcę zacząć - na tym mi najbardziej zależy. Zdziwiło mnie gdy tapicer powiedział, iż robi to na moją odpowiedzialność gdyż... Kangoo nie ma odpowiednio wyprofilowanych drzwi i na welur może spływać woda, która następnie będzie powodować jego gnicie:-( Ponoć później problem jest o tyle... że odklejenie tego co On przykleji może spowodować uszkodzenie lakieru. Widziałem Go przy pracy - nie mam doświadczenia - ale człowiek wyglądał na profesjonalistę:-)
Ktoś może mi potwierdzić bądź zaprzeczyć tym rewelacjom? Koszt robocizny to 80 zł od drzwi (przesuwanych)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kavka poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:53

Ale skąd ta woda miałaby niby lecieć :lol: :wink: No chyba że jeździsz podczas deszczu z otwartymi szybami :lol: :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez lam3r poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 18:52

kavka napisał(a):Ale skąd ta woda miałaby niby lecieć :lol: :wink: No chyba że jeździsz podczas deszczu z otwartymi szybami :lol: :wink:


Jesli Go dobrze zrozumiałem to woda może spływać podczas otwierania i zamykania drzwi. Poza tym auta wykańczane welurem/skórą mają górną część drzwi zasłonięta gdy są zamknięte. Dzięki temu materiał kładzie się od dolnej granicy okna w dół. W Kangoo, siedząc w środku widzisz drzwi po bokach okna i powyżej - po wyklejeniu tej przestrzeni faktycznie może być problem. Poza tym jak wykończyć welur, samo obcięcie będzie trochę kijowe, trzeba by mieć formęi przed przyklejeniem obszyć. Aby zrobić formę trzeba "zmarnować trochę materiału". Na to mnie nie stać... może zrzutka?:-)
W każdym razie jestem umówiony na około 18-tego. Trochę się martwię co będzie jest facio ma racje... auto jest na firmę:-P
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zuwik poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 19:42

lam3r napisał(a):W Kangoo, siedząc w środku widzisz drzwi po bokach okna i powyżej - po wyklejeniu tej przestrzeni faktycznie może być problem.
Myślię, że chodziło mu o to, że.... tam po prostu przylega uszczelka. Dając tam welur powodujesz, że on bierze na siebię tę rolę i po prostu siąknie :)
Tak widzę to jo ;)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lam3r poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 19:53

zuwik napisał(a):Myślię, że chodziło mu o to, że.... tam po prostu przylega uszczelka. Dając tam welur powodujesz, że on bierze na siebię tę rolę i po prostu siąknie :)
Tak widzę to jo ;)

Pewno mosz rocjo:-D
I właśnie tego się obawiałem wyglada na to, że konstrukcja drzwi Kangoo uniemożliwia wyklejenie ich materiałem tak na TIP TOP. W każdym razie części powyżej dolnej granicy okna lepiej nie wyklejać... efekt, będzie trochę kiepskawy, a w każdym razie nie taki jakiego oczekiwałem:-(
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sw poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 19:55

No to mnie zmartwiliście, bo poważnie myślałem o takiej przeróbce.
Ale mam w zapasie inny szczwany plan - eliminacja szarości w kangurze, tzn. oklejenie wszystkich szarych plastików czymś o weselszym kolorze. Może mi doradzicie? Myślałem o jakichś beżach/kremach, ale do mojego koloru to niekoniecznie musi pasować.
No i też jest problem - co zrobić z poduchą pasażera, ona nie może być oklejona. :(
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez kavka poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 19:59

Ja drzwiami bym sie tak bardzo nie przejmował . Ja musze coś zrobić z blachą na klapie i w przestrzeni bagażowej bo zaraz będzie bardziej poobijana niż dres po meczu :lol: :wink: Troche blachy we wnętrzu nie zaszkodzi . Łatwo utrzymać w czystości . Mi się podoba projekt kolegi Vtech czyli słupki i cała góra do obklejenia . Drzwi zostawić tak żeby było coś naturalnego :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kavka poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 20:02

Ale mam w zapasie inny szczwany plan - eliminacja szarości w kangurze, tzn. oklejenie wszystkich szarych plastików czymś o weselszym kolorze. Może mi doradzicie? Myślałem o jakichś beżach/kremach, ale do mojego koloru to niekoniecznie musi pasować.
No i też jest problem - co zrobić z poduchą pasażera, ona nie może być oklejona. Sad

Też nad tym myślałem ale jest z tym troche zachodu (choćby wspomniana poduszka) a poza tym oryginalne plastiki kolorystycznie nie są jeszcze takie złe . Gorzej z praktycznością bo wystarczy przejechać lekko czymś co ma ostry kant i rysa taka że hoho .
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez lam3r poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 20:10

kavka napisał(a):Ja drzwiami bym sie tak bardzo nie przejmował . Ja musze coś zrobić z blachą na klapie i w przestrzeni bagażowej bo zaraz będzie bardziej poobijana niż dres po meczu :lol: :wink: Troche blachy we wnętrzu nie zaszkodzi . Łatwo utrzymać w czystości . Mi się podoba projekt kolegi Vtech czyli słupki i cała góra do obklejenia . Drzwi zostawić tak żeby było coś naturalnego :wink:


A mnie się nie podoba:-P Poza tym plastiki tak mi na************ w tę blachę, że idzie o******:-) A że konstrukcja badziewna, to samo Renault potwierdziło, bo w nowszym od mojego modelu zmieniono mocowanie "tapicerki":-)

lam3r - proszę ostrożniej ze słownictwem / żuwik
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zuwik poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 21:17

Blacha ramki okna jest widoczna w wielu autach, tylko nie zwraca się na to uwagi :) Przykłady? Polo, Yaris. Ja bym wytapicerował do linii szyby i tyle ;) Gdybym tapicerował, bo kocham żółty środek ;)
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron