Zmiana "płci" kangoora

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Zmiana "płci" kangoora

Postprzez Maciek_P wtorek, 25 lipca 2006, 21:26

Witajcie,

Jakis czas temu witalem sie z Wami piszac, ze bede chcial nabyc Kangoora poniewaz powieksza mi sie rodzinka. Nasz synek jest juz z nami od 3 miesiecy. Jestem zdecydowany na zakup Kangoora. Narazie w nasze podroze bliskie i troche dalsze smigamy Cliokiem 3drzwiowym. Decyzja o zmianie auta zapadla juz dawno jednak dopiero w sierpniu bede mogl rozpoczac poszukiwania i zakup. Do niedawna w gre wchodzila jeszcze megi kombi jednak po urlopie, z ktorego wlasnie wrocilem Pugiem Partnerem teścia jestem juz pewien ze to musi byc auto tego segmentu.
Teraz do rzeczy: poszukuje Kangoora 2002-2003 w dieselu, koniecznie z klima i suwanymi drzwiami x2. No i koniecznie chce "samca" :)
Przegladam ogloszenia i wiekszosc autek spelniajacych kryteria posiada drzwi, a nie klape.
Zastanawiam sie czy ktos z Was dokonywal juz operacji zmiany płci? :)
W ogloszeniach z czesciami jest kilka klap, nawet kompletnych. Z lakierowaniem klapy nie mialbym problemu (pracuje w serwisie pewnej marki). Zastanawiam sie tylko gdzie moze byc klopot?
Wiadomo, ze trzeba posiagnac nowa instalacje elektryczna.
Wszystko rozbija sie oczywiscie o kase czyli ile zostanie z puli przeznaczonej na zakup.
Prosze o Wasze opinie w tym temacie. :)

PS. szukalem w archiwum ale bezskutecznie. Jezeli bylo to wałkowane to przepraszam i prosze o rozgrzeszenie.
PIKUR 3Miasto http://www.klubrenault.pl/3M
R5 & Clio & R4 "pick-up project"
<b>Kangoo Kaleido 16v</b>
Avatar użytkownika
Maciek_P
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 17 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez sw wtorek, 25 lipca 2006, 21:47

Witaj,
1) nie kupuj używanego diesla - to proszenie się o problemy. Nigdy nie wiesz jak był używany, a dCi to czuły silnik. Diesel-użytkownicy tego forum dzielą się na zadowolonych (kupili w salonie) i niezadowolonych (kupili z drugiej ręki). Mój jest z 2003 i jest wszystko ok, ale ja leję porządny olej syntetyczny i tankuje na Shellu. A niektórzy to leją olej spod frytek.

2) Mam klapę, ale drzwi też nie będą złe. Większość ma drzwi, bo tak wygodniej, gdy auto jest ciężarówką. Przeczytaj wątek o za i przeciw.

3) Zmiana na klapę to trochę zachodu. Nie wiem czy nie trzeba będzie nawet świateł zmienić (ale powinny chyba pasować). Czy dodatkowa instalacja jest potrzebna? Co najwyżej trochę inne poprowadzenie kabli do wycieraczki i centralnego. Nie wiem jak jest z montażem zawiasów - czy tam nie będzie jakichś problemów.

Powodzenia w poszukiwaniach kangurka.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez cieski wtorek, 25 lipca 2006, 22:41

Miałem ten sam problem parę miesięcy temu :D A teraz jeżdżę używanym ropniakiem z 2004 choć na początku szukałem starszego. Też szukałem ful opcji z klapą i w końcu udało się. Co się najeździłem po Polsce to moje he he. Dziwne ale parę miesięcy temu w okolicach Krakowa nic takiego nie można było znaleść, najwięcej w zachodniopomorskim i poznańskim. A co do zakupu nowego to powiem tak: pewnie, że najbezpieczniej jest kupić nówkę ale w pełnej opcji to kosztuje ponad 70 000 a używanego z 2004 już nawet za 30 000 kupisz To spora różnica ja sobię chwalę a już 8000 km za niecałe 3 miesiące wyjeździłem. Owszem wychodzą różne ciekawostki, które kosztują trochę kasy ale nie aż 40 000 zł!!
Chmm jakoś nie zajażyłem jeszcze, że to czy jest klapa czy drzwi określa płeć jeśli tak to ja widać mam samca choć dla mnie to on jest obojniak czy też jak kto woli rodzaj nijaki.
Teraz już będę wiedział, dzięki za oświecenie.
PS
auta szukałem w internecie. ale zanim przejedziesz pół Polski wypytaj czy napewno wszystkie dodatki, które Cię interesują są w tym egzemplarzu. pare razy zdażyło mi się, że sprzedawcy wpisywali wszystko a rzeczywistość była inna. Najlepszy był gość co wpisał, że auto ma elektrycznie regulowane lusterka i szyberdach a na zdjęciach, które zamieścił widać było, że to nieprawda
Obrazek Obrazek
srebrny 1,5 dCi, 82KM, 2004r
Avatar użytkownika
cieski
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez skarb wtorek, 25 lipca 2006, 23:02

To ja Ci Maćku współczuje - ile Ty się przez telefon kłamstw w najbliższym czasie nasłuchasz, a jak pojedziesz jakieś 200 km. to paru gości będziesz chciał pewnie zabić. Wiem bo ostatnio próbowałem kupić używanego Trafica. Po miesiącu jeżdżenia się ściekłem i poszedłem do salonu i poprosiłem nowy - niebieski.

pozdro

PS

nowe kangoo full opcja po rabatach wychodzi jakieś 56000 brutto.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez MK środa, 26 lipca 2006, 06:01

Maciek_P - jeszcze 3 tygodnie temu miałem podobny problem a teraz jeżdżę HELIOSEM 2003r. 1,5dCi 65.
Fakt, że dCi z 2 ręki to b.duże ryzyko chyba,że masz możliwość dokładnego sprawdzenia na Ren-kowym kompie całego silnika (ze szczególnym uwzględnieniem ukł. zasilania) i "historii" serwisowej (ja tak zrobiłem). Inne silniki obowiązuje "zwykła" procedura zakupu.

Zmiana płci nie była omawiana na forum - nie masz co szukać :?
Powodzenia w poszukiwaniach 8)
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Postprzez mkk środa, 26 lipca 2006, 13:01

Rok temu szukalem czegos podobnego. Znalazlem w Wwie po ok. 2 miesiacach sredniointensywnych poszukiwan. Opcja nie jest ful, brakuje tylko elektrycznych lusterek. Dwa i pol roku, 50 tysiecy, samczyk, tylko kolor niezbyt mi lezal. Mial kratke, ale komis zalatwil papiery do przerejestrowania. Byl z tych, co to "tylko dziadek emeryt do kosciola nim jezdzil :lol: ", ale faktycznie tak wygladal.
Po kilku miesiacach, jak wybilo 60kkm, pojechalem do znajomego mechanika powymieniac co tam sie nalezy. Odkryl, ze ktorys z filtrow, zamiast wymienic, to odlaczono kontrolke. Jedyna wykryta przeze mnie "poprawka"
Fajny samochodzik. Gdybym go nie rozbil... :cry:
kangoor morski, DCI 1,5, 80km

A computer, like air-conditioning, works correctly until you open windows.
Avatar użytkownika
mkk
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 343
Dołączył(a): niedziela, 21 sierpnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Masaccio czwartek, 27 lipca 2006, 17:41

Szukaj lepiej od razu z klapą jak tak mocno ci zależy, moim zdaniem takie przeróbki mijają się z celem.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lucass niedziela, 30 lipca 2006, 09:32

Zacznij szukać pozytywów posiadania drzwi a nie klapy - polecam temat ankietę :arrow: "Klapa czy drzwi" na forum :arrow: "Pomysły". Wyjdzie taniej a satysfakcja gwarantowana. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Ważne żeby umieć dostrzec te pierwsze, a drugimi się nie przejmować :lol:
Ja też przed zakupem Kangurka wolałem (tak mi się wtedy wydawało) drzwi, a kupiłem z klapą i jestem b. zadowolony. W drugą stronę pewnie też by zadziałało :wink:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez KiK niedziela, 30 lipca 2006, 10:30

Ja też byłem przeświadczony o wyższości drzwi nad klapą ale do czasu - miałem możlwośc porównać jedną wersję i drugą. Dla cywilów, lepsza wydaje sie klapa. A tak jak w Twoim [moim też] przypadku jet lepszy dostęp do środka jeżeli np musisz wsadzić wózek niezłożony. Tak więc Cię rozumiem. Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem "chłopca" - wbrew pozorom trochę tego jest :D
Jeżeli chodzi o "transplantację" no to możesz być pierwszy - trzeba by porównać jakie możliwości są zaczepienia klapy i czy miejsce zamka na dole będzie pasować, czy jest gdzie zaczepić siłowniki i ... to chyba wszystko co i przychodzi do głowy :D Z lampami nie ma probemów - w wersjach z drzwiami są po prostu "powyszczerbiane" miejsca na zawiasy, więc jak nie udaloby Ci się wymienić na takie bez wyszczerbień to jakś czas spokjnie mojżesz pojeździć ;)
Jak będę miał okazję to porównam obydwie "płcie" kangoorkowe i napiszę :D

Kuba
www.pomozlence.pl/aukcja.html
Czarny XX Super Blackbird '01
Granatowy C8 2,2 '03
Czerwony Kangoorek 1,4 `99 ... już ex
Avatar użytkownika
KiK
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Prezes i jego Pomocnik naszego klubu, NIEEECH ŻYYYJEEE NAM!
 
Posty: 1323
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron