Witam kangurowców

Wycięte posty z innych for, zgłoszone do moderatora jako off-topic

Witam kangurowców

Postprzez Autista poniedziałek, 8 lutego 2016, 17:40

Witajcie, właśnie kupiłem sobie kangura, dość długo szukałem, mimo że igły nie szukałem bo ma to być jako dodatkowe auto w firmie. Zarejestrowałem się bo mam parę pytań, oraz chętnie zapoznam się z opiniami i typowymi usterkami w kangurach.

Ktoś kojarzy czy uda mi się drzwi z tylu zamontować jak mam klapę? :)

Pozdro!
Autista
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2016, 11:01

Re: Witam kangurowców

Postprzez Stiopa poniedziałek, 8 lutego 2016, 17:43

Witaj,
Autista napisał(a):Ktoś kojarzy czy uda mi się drzwi z tylu zamontować jak mam klapę? :)

Jak dospawasz zawiasy...
Może coś więcej o samochodzie? :roll:
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Witam kangurowców

Postprzez Autista poniedziałek, 8 lutego 2016, 19:11

A to nie są przykrecane? Muszę dorwać jakiegoś do porównania :)

2004, niebieski osobowy, 1.5 82km, po regeneracji wtryskow i pompy, wymianie sprzęgła, więc powinien jeździć :)
Autista
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2016, 11:01

Re: Witam kangurowców

Postprzez Podmiejski poniedziałek, 8 lutego 2016, 19:15

Coraz częściej mam wrażenie że nowo rejestrujący testują zdolność wróżenia..
Po co cokolwiek rzeczowego o sobie pisać - skoro można pytać?
Kolego: WITAJ!
Napisz co masz; napisz coś o stanie; załącz może jakieś zdjęcie.
Wpisz model samochodu w podpis żeby było NA ZAWSZE wiadomo.. (możesz podejżeć jak inni to mają :-) )
Napisz skąd jesteś...
Jednym słowem przedstaw się :-)
a potem pytaj
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Witam kangurowców

Postprzez Podmiejski poniedziałek, 8 lutego 2016, 19:16

Tak - są przykręcane.
Przykręć je do zawiasów po klapie
i nie zapomnij zamieścić tu zdjęć...
dawno nic fajnego nie widzieliśmy...
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Witam kangurowców

Postprzez Autista poniedziałek, 8 lutego 2016, 21:31

Podmiejski napisał(a):Po co cokolwiek rzeczowego o sobie pisać - skoro można pytać?


A może nie mam takiej potrzeby?

Podmiejski napisał(a):Tak - są przykręcane.
Przykręć je do zawiasów po klapie
i nie zapomnij zamieścić tu zdjęć...
dawno nic fajnego nie widzieliśmy...


Widzę hejterów nie brakuje również tutaj, no nic, trzeba się jednak stąd zawijać bo jeśli to jest wypowiedź "kangooeksperta" to dzięki, poszukam odpowiedzi gdzie indziej jednak.

Co do samego forum, mam bardzo duże doświadczenia jeśli chodzi o fora motoryzacyjne, kilka z nich prowadziłem ponad 10 lat temu i coś o tym wiem.

Do rzeczy - bo skoro dwa posty po przywitaniu czas się pożegnać to poświęcę dwie minuty i napiszę czemu.

Rejestrując się na to forum, nie robiłem tego w celach towarzyskich czy też zlotowych, od tego mam inne fora oraz inny samochód.
Obrazek


Kangoo kupiłem jako 7 auto w firmie do roboty, do jeżdżenia wokół komina, nie darzę go miłością a jedynie sympatią, podoba mi się, jest przede wszystkim funkcjonalne, a o to mi chodziło (zamieniłem Seata Alhambrę na Kangoo).

Reasumując, chciałem mieć konto na forum w zasadzie głównie pod względem technicznym oraz giełdy. Możecie wieszać psy od razu, ja się chociaż przywitałem, napisałem cześć - mam kangoo pozdrawiam. Pewnie doskonale wiecie że są setki użytkowników którzy się zarejestrują napiszą jeden temat z pytaniem co się zepsuło i ich nie ma. Jak wszędzie. Ale tacy też są potrzebni, a po co? Bo budują kopalnię wiedzy na forum, robiąc kolejne wątki w dziale technicznym, użytkownicy z doświadczeniem w podobnych awariach odpisują co to może być, gość naprawia, a temat na forum zostaje dla następnych. Tak to zawsze wszędzie było. Najlepszą blokadą na takie konta jest możliwość pisania postów w dziale giełda dopiero po napisaniu np 15 postów na forum. Ale to tylko takie moje doświadczenia, kto by słuchał świerzaka :)

Kończąc moją wypowiedź i udział na forum proszę admina o usunięcie mojego konta - nie przedstawiłem się, nie napisałem nic o sobie, nic konkretnego o aucie, ale nie potrzebuję tego :)

Pozdrowienia dla wszystkich Kangoo'rowców i miłego wieczoru :)
Autista
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2016, 11:01

Re: Witam kangurowców

Postprzez Podmiejski wtorek, 9 lutego 2016, 11:00

łał..
no PRZEPRASZAM
naprawdę...
nie wiedziałem z kim mam doczynienia!!!
Jesu co za auto!
Cudo!
A jaki masz staż.
A ile wiedzy i doświadczenia.
7 samochodów!!!
BŁAGAM!!!
Zostań!!!!
Posypie głowę popiołem i będę jeździł z czarną wstążką na antenie z żalu "co ja zrobiłem"...
Proszę....
nie rób nam tego :mrgreen: "świerzaku"... :mrgreen:

..bo miałem nadzieję że jednak przykręcisz te drzwi do zawiasów od klapy :-) :D :lol: :mrgreen:
A teraz serio:
Jak juz wyjaśniłeś jakie masz potrzeby to pozwól i mi napisać coś...
wpadasz jak do obory..to w takim samym stylu możesz ją opuścić.
Jak chcesz poszpanować - to masz (jak sam piszesz) jeszcze parę forów...
Niech cię tam na rękach noszą i cackają się z twoimi potrzebami.
Sadzisz się jakby było o co..
I - jeszcze cię poprawię.
Błędem jest twoje teoria że dzięki "meteorom"(tak nazywam tcyh co wpadają z tematem) forum się rozwija..
Najczęściej to lenie nie umiejące się posługiwać wyszukiwarką.


... szerokości...
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Witam kangurowców

Postprzez Autista wtorek, 9 lutego 2016, 23:10

Podmiejski napisał(a):..bo miałem nadzieję że jednak przykręcisz te drzwi do zawiasów od klapy


nie mierz wszystkich swoją miarą. Proste pytanie, nie wiedziałem jak są montowane zawiasy. Teraz wiem, są przyspawane, więc pojadę na szrot wyciąć i wspawam do siebie. Masz z tym dalej jakiś problem?

Podmiejski napisał(a):wpadasz jak do obory..to w takim samym stylu możesz ją opuścić.


Do obory wpadają ci co na dzień dobry piszą że mają problem. Ja założyłem temat w odpowiednim dziale i się przywitałem. Przy okazji zapytałem o dość banalną sprawę dla użytkowników Kangurów.

Podmiejski napisał(a):Jak chcesz poszpanować - to masz (jak sam piszesz) jeszcze parę forów...


Nie potrzebuję szpanować, nie mam takiego zamiaru a poprawna forma to "for", a nie forów.

Podmiejski napisał(a):Niech cię tam na rękach noszą i cackają się z twoimi potrzebami.


W temacie samochodów które przerabiam i przy których grzebię nie mam żadnych potrzeb, zresztą nawet jak mam to znaleźć je na forum nie ma problemu.

Podmiejski napisał(a):Najczęściej to lenie nie umiejące się posługiwać wyszukiwarką.


Tu owszem, zgadza się, dlatego ja nawet jednego tematu nie założyłem, jak na razie wszystko czego szukałem znalazłem.

Wszystko byłoby spoko gdyby nie to:

Podmiejski napisał(a):Tak - są przykręcane.
Przykręć je do zawiasów po klapie
i nie zapomnij zamieścić tu zdjęć...
dawno nic fajnego nie widzieliśmy...


Pisałem wcześniej już, nie mierz wszystkich swoją miarą.
Autista
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2016, 11:01

Re: Witam kangurowców

Postprzez Podmiejski środa, 10 lutego 2016, 00:01

a zauważyłeś post kolegi który PRZEDE MNĄ coś o zawiasach napisał?....
i już się nie użalaj nad sobą :-)
albo masz jaja i zostań albo...
ALBO PRZYSPAWAJ TE ZAWIASY :-)
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Witam kangurowców

Postprzez Lucass środa, 10 lutego 2016, 09:16

Panowie, spokojnie, po co to nerwy...

Zamiana klapy na drzwi o ile możliwa, o tyle jest mało sensowna z ekonomicznego punktu widzenia. Poza rujnacją powłok lakierniczych i wspawywania zawiasów, które z przyczyn oczywistych dalekie będzie od fabrycznej dokładności (co za tym idzie takie drzwi spasowane mogą być bardzo różnie) czeka Cię wymiana tylnych lamp. Przy klapie są "gładkie" przy drzwiach mają wycięcia pod zawiasy. Jak wklepiesz w google "lampa kangoo tył" to na grafikach zobaczysz różnicę. Poza tym kwestia ryglowania skrzydła. Nie wiem dokładnie jak to jest rozwiązane, ale na pewno konieczna byłaby wymiana tylnego progu bagażnika.
Jednym słowem trzeba było kupować z drzwiami.

Zamiast ładować kasę w drzwi, odkładaj fundusze na walkę z używanym dCi (pompa, wtryski, turbo). No chyba że znasz ten silnik albo poprzedniego właściciela na tyle dobrze, że jesteś pewny tych regeneracji i wymian.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości