Espace 2 2.8 V6

Wycięte posty z innych for, zgłoszone do moderatora jako off-topic

Espace 2 2.8 V6

Postprzez Jarson środa, 22 kwietnia 2015, 19:13

Szanowni koledzy mam okazję kupić espace jak w temacie, przywiezione z Austri od tego samego gościa co kupilem kangoo. W pełniej wersji jak na tamte lata czyli rok produkcji 1992, z przebiegiem 160 tyś. Miał ktoś może doczynienia z takim espace, mógłby doradzić czy warto w coś takiego wchodzić? Dodam że lubię starsze konstrujcje auta i większe to coś od kangurka którego już troszkę zaatakował rudy i mam dylemat czy robić bblacharke czy kupić np tego espace. I dodam że musiałbym wyposażyć espace w lpg i różnie piszą na forach o lpg z tym silnikiem. Będę wdzięczny za każde sugestie, choć kangura też bym chciał mieć dalej w swoim taboże:-)
Kangoo 1.9 "kadzidełko"D65, 1998 r +dwie poduchy+elektryczne szyby+wsp.kierownicy+hak+halogeny przeciw mgłowe+belki dachowe+halogeny drogowe+obrysówki boczne i dachowe
CB radio President LINCOLN + Leem at 2001 turbo w dziurce+FD 2060
Avatar użytkownika
Jarson
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 186
Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 22:38
Lokalizacja: Żagań

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Stiopa środa, 22 kwietnia 2015, 20:21

Moim zdaniem nie warto. Lepiej rozejrzyj się za czwórką, albo chociaż trójką. W ten przebieg też nie uwierzę, wiem że duży silnik i benzyna, ale...
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez lola środa, 22 kwietnia 2015, 23:15

23 lata? A jak do tego z czesciami?
Kangoo 2002 1.6 16V + LPG
lola
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 49
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2015, 19:46
Lokalizacja: DSR

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Maciek czwartek, 23 kwietnia 2015, 13:22

Do samego Espace dostępne bez problemu, do silnika 2.8 V6 również nie powinno być trudno coś dorwać, bo ten sam motor jeździł m.in w Volvo. Części same w sobie nomen-omen w większości tanie jak barszcz. Rozrząd na łańcuchu, więc praktycznie wieczny, choć warto do niego zajrzeć, żeby być pewnym co się ma (wbrew obiegowej opinii, Niemcy i Austriacy raczej nie szanują swoich samochodów a wszelkie naprawy robią na najtańszych częściach). IMHO auto warte uwagi jeśli nie boisz się spalania i wyższych kosztów ubezpieczenia.

23-letnie auto to żaden fenomen; problemy z dostępem do gratów zaczynają się dopiero przy autach z początku lat .80 chociaż po dłuższym researchu idzie znaleźć wszystko czego się potrzebuje.

Edit: LPG w V6 to nie jest dobry pomysł ;)
TOM-PARTS Żary, ul. Długosza 22a
części samochodowe, oleje silnikowe (m.in. Elf, Total, Motul, Valvoline), opony
http://www.tom-parts.com.pl, tomparts@wp.pl a najlepiej kontakt poprzez PW
Maciek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2014, 01:10
Lokalizacja: Żary / Wrocław

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Jarson czwartek, 23 kwietnia 2015, 19:27

Dzieki za podjęcie tematu! Maćku mógłbyś coś więcej wypowiedzieć się z tym lpg w V6?
Kangoo 1.9 "kadzidełko"D65, 1998 r +dwie poduchy+elektryczne szyby+wsp.kierownicy+hak+halogeny przeciw mgłowe+belki dachowe+halogeny drogowe+obrysówki boczne i dachowe
CB radio President LINCOLN + Leem at 2001 turbo w dziurce+FD 2060
Avatar użytkownika
Jarson
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 186
Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 22:38
Lokalizacja: Żagań

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Maciek czwartek, 23 kwietnia 2015, 21:31

Znaczy tak - ja nie daj Boże nie twierdzę, że nie można montować LPG w V6, bo można i w obecnych czasach te instalacje są niemalże bezobsługowe i nie mają praktycznie wpływu na zużycie silnika (niestety nie można powiedzieć, że nie mają w ogóle, bo trochę mają - u mojego szwagra w Escorcie Mk5 przy przebiegu 220kkm, z czego 150kkm na gazie, wydmuchało uszczelkę pod głowicą i po zrzuceniu góry okazało się, że gniazda zaworowe nie są w najlepszym stanie, na co niebagatelny wpływ miała właśnie instalacja gazowa). Koszt instalacji jest wysoki, ca. 3-4k PLN, ale na prawdę nie ma co oszczędzać, ponieważ V-ki są trochę bardziej delikatne niż zwykłe silniki rzędowe i instalacja musi być dobrana i skalibrowana idealnie; koszta remontu bebechów w przypadku ewentualnej wady instalacji są duuużo wyższe niż w przypadku rzędówki a nie ukrywajmy, że LPG jest po to, żeby oszczędzać a nie ładować więcej pieniędzy.

Jeśli masz zaufanego gazownika i budżet na taką instalację to bierz śmiało. Ja osobiście uważam to za profanację V-ki i w życiu bym się nie zdecydował na taki krok, ale takie jest po prostu moje 'widzimisię'; nie ma co ukrywać - nie mój wół, nie moja kareta :-).

Btw. Gdybyś sprawił sobie tego Espace'a i byłby problem z dostępem do części to daj znać, bo mam jeszcze jakieś graty do niego na magazynie a dla forumowiczów ceny zawsze są specjalne (w tym pozytywnym znaczeniu) :lol:

Edit: Biorąc pod uwagę, że to francuskie V6 to zdecydowanie nie polecam zlecania tej roboty pierwszemu lepszemu warsztatowi, bo to nie VAG i niektóre rozwiązania są dość specyficzne (gdzieś na Espace'owym forum czytałem, że mimo wielopunktowego wtrysku silnik działa jak jednopunkt).
TOM-PARTS Żary, ul. Długosza 22a
części samochodowe, oleje silnikowe (m.in. Elf, Total, Motul, Valvoline), opony
http://www.tom-parts.com.pl, tomparts@wp.pl a najlepiej kontakt poprzez PW
Maciek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2014, 01:10
Lokalizacja: Żary / Wrocław

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Mascot niedziela, 26 kwietnia 2015, 09:33

Znajomy zakupił Espace w podobnym roczniku, z podobnym przelotem. Obecnie ma ponad 300 000 km i narzeka na drobne awarie i ogólne wyeksploatowanie samochodu.
Plusem Espace jest nadwozie z plastiku, więc praktycznie odpada problem rdzy. Z drugiej strony, po wielu latach, odchodzi lakier dość sporymi płatami, co wygląda nieciekawie.
W przypadku starszych aut, możesz mieć problem z dostępem do części blacharskich. O ile mechanika często jest stosowana przez wiele lat, o tyle z elementami nadwozia, wnętrza, może być problem. Espace II wyginęły z ulic jakiś czas temu. W sklepie, możesz jeszcze spokojnie dostać części np.do R19, i podejrzewam, że część podzespołów będzie wspólna.

A Espace IV sobie odpuść - nie warto. Szkoda nerwów i czasu. Elektronika do żenada, mała popularność modelu. Silniki też nie za halo, z wyjątkiem 2.0 dCi.
Wymiarowo, w stylu Espace II będzie Scenic II.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Maciek niedziela, 26 kwietnia 2015, 14:45

Nie ubliżając nikomu - Espace IV to śmietnik, podobnie zresztą jak Vel Satis :lol:
TOM-PARTS Żary, ul. Długosza 22a
części samochodowe, oleje silnikowe (m.in. Elf, Total, Motul, Valvoline), opony
http://www.tom-parts.com.pl, tomparts@wp.pl a najlepiej kontakt poprzez PW
Maciek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2014, 01:10
Lokalizacja: Żary / Wrocław

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Mascot niedziela, 26 kwietnia 2015, 17:45

Maciek napisał(a):Nie ubliżając nikomu - Espace IV to śmietnik, podobnie zresztą jak Vel Satis :lol:


Stąd ich ceny i opinia - prawdziwa. Szkoda, bo Vel Satis i Avantime to coś pięknego ;)
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Espace 2 2.8 V6

Postprzez Jarson czwartek, 7 maja 2015, 21:10

Dawno mnie nie było i widzę ruchy w temacie:-) Przemyslałem temat szukam espace III w benzynie 2.0 16V najlepiej wersja grand.Mam nadzieje że na wakacje już będzie a kangór póki co idzie do blacharza na operacje plastyczną i zostaje z nami dalej w rodzinie. Chętnie poczytam sugestie kolegów na temat trójki .Pozdrawiam:-D
Kangoo 1.9 "kadzidełko"D65, 1998 r +dwie poduchy+elektryczne szyby+wsp.kierownicy+hak+halogeny przeciw mgłowe+belki dachowe+halogeny drogowe+obrysówki boczne i dachowe
CB radio President LINCOLN + Leem at 2001 turbo w dziurce+FD 2060
Avatar użytkownika
Jarson
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 186
Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 22:38
Lokalizacja: Żagań

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości