Podpora wału Kangoo 4x4

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez shaolin czwartek, 24 lipca 2008, 21:01

Witam
Niedawno stałem się (nie)szczesliwym posiadaczem kangurka z napedem 4x4. Moja radosc nie trwala dlugo, najpierw zaciski tylnich hamulcow, ktore byly w oplakanym stanie, nowe w serwisie 980 PLN/szt., regenerowane 600 PLN. Na szczescie poki co kolega doprowadzil je do uzywalnosci. Jednak niepokoilo mnie co innego, przy predkosci 60km/h samochod wpadal w dziwne wibracje, ktore znikaly przy 80km/h. Okazalo sie, ze to podpora walu. Telefony po serwisach i... zonk. Nie ma mozliwosci zakupu tego elementu, w gre wchodzi jedynie wymiana calego wału, koszt bagatela... 4700 PLN.
Co radzicie w tej sytuacji, mozna "odciac" naped tylni i zostawic tylko na przednia os, jednak po 4x4 zostana wtedy tylko napisy na listwach i zderzaku...

Prosze o rady.
Pozdrawiam
shaolin
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 24 lipca 2008, 20:52

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez Masaccio czwartek, 24 lipca 2008, 23:35

Wyciągnąć, zmierzyć i dopasować od czegoś innego. Lepszego pomysłu nie mam.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez shaolin piątek, 25 lipca 2008, 16:34

Niestety wyciągnąć się tego nie da, można jedynie spróbować odciąć, dopasować od innego auta, jednak czy da się to wtedy wyważyć?
shaolin
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 24 lipca 2008, 20:52

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez docent161 niedziela, 27 lipca 2008, 08:32

Kolego w Bielsku są dwie firmy które robią tylko z wałami napędowymi i na pewno coś zaradzą napewno nic nie wycinaj zawsze można zastosować inną podporę - to jest tylko łożysko!!!!! Ja mam pandę 4x4 i też miałem taki sam problem w serwiśie fiata 630 sztuka ,a ja zastosowałem orginał z f-125 lub poloneza podpora wału za 35 zł. i hula do teraz ! Więc suwmiarka do ręki i w drogę.
Avatar użytkownika
docent161
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: 1,4 benz 2000 E7J 634

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez shaolin poniedziałek, 28 lipca 2008, 21:14

Dzięki za info, poki co odlaczylem tylni naped i moj kangurek jest teraz z napedem na przod.
shaolin
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 24 lipca 2008, 20:52

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez Masaccio poniedziałek, 28 lipca 2008, 21:55

To teraz masz pampę ;)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez dostawca piątek, 19 października 2012, 11:00

Wiem, że to odgrzewanie kotleta. Ale dziś rozbierałem wał więc dla potomnych:
Wał jest rozbieralny, o ile pierwszy wieloklin jest jako tako ruchomy i silniejsze pociągnięcie daje radę go rozłączyć o tyle do tego tylnego(chowa się pod łożyskiem podpory) trzeba się wziąć na około. On nie pracuje bo dyfer jest na stałe do budy przykręcony więc się zapieka, trzeba rozkręcić wał tam gdzie jest amortyzator drgań, zalać do środka wd40 i na prasie pchnąć go czymś od środka. Wieloklin ma ok 4-5cm długości. Pozostaje zakup podpór na allegro i złożenie do kupy pamiętając o tym, żeby krzyżaki były dobrze ułożone względem siębie.
Pozdrawiam smakoszy grzanych kotletów :) :mrgreen:
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez kori piątek, 19 października 2012, 17:33

Witam
Podpory pasują z mercedesa W 123 średnica fi 30 jedyny problem to trzeba przespawać podkładki z oryginalnych podpór. Koszt podpory to 60-100 zł. Podpory można łatwo wymienić nawet samemu (ja zrobiłem u siebie w garażu a mechanikiem nie jestem). Jeśli nie przestawimy pozycji poszczególnych części wału i złożymy go dokładnie tak jak był oryginalnie to wału nie trzeba będzie wyważać.
Pozdrawiam Dawid
kori
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:32

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez Malenstwo niedziela, 31 marca 2013, 08:50

Wiem,ze już trochę późno,dawno jednak nie zaglądałem. Miałem podobny problem jak kolega,poszperałem na allegro i znalazłem podpory wału,telefon do gościa i zakup po za allegro.Nabyłem również nowe krzyżaki jednak nie dopatrzyłem do końca swoich,zakupione maja pierścienie segera ja niestety mam zaklepywane krawędzie wiec ich nie zmieniałem,w sumie nie są jeszcze najgorsze.Nie pamietam teraz ceny ale chyba coś koło 250 zł za obejmę,oczywiście wymienione obie.
Malenstwo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 00:00

Re: Podpora wału Kangoo 4x4

Postprzez dostawca poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 07:29

Też kupiłem dedykowane z alledrogo... zdjąłem obie po 5tyś km, jedna zaczęła wyć nie do wytrzymania, a druga była tak zatarta, że nie szło ręką obrócić... :/ Łożysko made in china...
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Następna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości