Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez Bambek1 sobota, 11 lutego 2023, 20:52

Witam wszystkich w tym wątku i po raz pierwszy na tym forum.

Od około roku rozglądam się za czymś grzebiącym na cztery łapy. Poszukuję "ciągnika" do przyczepki, wyjazdy do lasu po drewno, czasem wypad solo.
No i zacząłem rozważać kangoo 4x4. Do tej pory byłem "czytaczem" forum.
Generalnie trudno jest kupić czterołapa w jakimś rozsądnym stanie. Jak nie korozja to problemy z napędem.
Ostatnio trafiłem na ogłoszenie z kangurem, który ma dyfer z koleosa sterowany z kabiny. Sprzedawca twierdzi, że wszystko działa.
Co sądzicie o tej modyfikacji kangurka czy jest to bezpieczne i dobre rozwiązanie?
Co zbadać, co sprawdzić i jak przy oględzinach? Autko jest rzut beretem ode mnie.
Bambek1
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 lutego 2023, 20:39

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez PhoenixDL sobota, 11 lutego 2023, 21:35

Cześć
Osobiście nie sprawdzałem czy jest kolosa pasuje najprawdopodobniej tak. Osobiście mam dyfer przełożony z x traila t30 i sterowanie jest ręczne z kabiny ponieważ dyfer w Nissanie jest sterowany elektrycznie oryginał w Kangoo jest sterowany nie co ja piszę nie jest sterowany, w Kangoo jest sprzęgło wiskozowe które załącza się automatycznie w momencie uślizgu przedniej osi. Owszem u mnie ten zestaw sprawdza się rewelacyjnie jednakże pamiętać muszę aby nie włączać go na trwałej nawierzchni typu asfalt beton i tym podobne ponieważ grozi to uszkodzeniem całego napędu. W przypadku kangura 4 x 4 sprzęgło wiskozowe eliminowało różnicę obrotów przedniej osi z tylną przez co można było jeździć normalnie po asfalcie. Jeżeli chcesz sprawdzić czy działa wszystko okej to jedź na jakieś fajne błotnisty teren zatrzymaj się zamknij tył i baw się jak dzika świnia w błocie. Życzą aby twój zakup był równie udany jak mój
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez Bambek1 sobota, 11 lutego 2023, 22:18

A jak wygląda sprawa awaryjności dyfra z koleosa czy to jest ta sama zasada działania jak ori kangoo? Czy są tam jakieś inne lub poprawione rozwiązania?
Bambek1
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 lutego 2023, 20:39

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez PhoenixDL poniedziałek, 13 lutego 2023, 10:57

Bambek1 napisał(a):A jak wygląda sprawa awaryjności dyfra z koleosa czy to jest ta sama zasada działania jak ori kangoo? Czy są tam jakieś inne lub poprawione rozwiązania?



Zważywszy iż Koleosy są znacznie młodsze od skoczka to układy także powinny być. przeglądając ogłoszenia i fora zauważyłem że trochę różni się w budowie od starego kangoowego. Najprawdopodobniej sprzęgło w tylnym jest sterowane elektrycznie i dlatego masz odpowiednią kostkę w kabinie do załączania. Co do awaryjności to w tym temacie się nie wypowiem.
Kupując zwróć uwagę na gumy na półośkach czy nie noszą śladów zmęczenia - spękania aby nie było tak że guma pęknięta i bród dostanie się na przeguby bo to szybko się skończą. zobacz także czy podpory wału nie mają zbytnich luzów - przy jeździe wtedy cały samochód wpada w wibracje, Wał - krzyżaki. jeżeli mają kalamitki to dopytaj się kiedy było smarowane. oryginalne wały ich nie mają.

pozdrawiam
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez Bambek1 poniedziałek, 13 lutego 2023, 14:45

PhoenixDL napisał(a):
Bambek1 napisał(a):A jak wygląda sprawa awaryjności dyfra z koleosa czy to jest ta sama zasada działania jak ori kangoo? Czy są tam jakieś inne lub poprawione rozwiązania?



Zważywszy iż Koleosy są znacznie młodsze od skoczka to układy także powinny być. przeglądając ogłoszenia i fora zauważyłem że trochę różni się w budowie od starego kangoowego. Najprawdopodobniej sprzęgło w tylnym jest sterowane elektrycznie i dlatego masz odpowiednią kostkę w kabinie do załączania. Co do awaryjności to w tym temacie się nie wypowiem.
Kupując zwróć uwagę na gumy na półośkach czy nie noszą śladów zmęczenia - spękania aby nie było tak że guma pęknięta i bród dostanie się na przeguby bo to szybko się skończą. zobacz także czy podpory wału nie mają zbytnich luzów - przy jeździe wtedy cały samochód wpada w wibracje, Wał - krzyżaki. jeżeli mają kalamitki to dopytaj się kiedy było smarowane. oryginalne wały ich nie mają.

pozdrawiam


Tak zgadza się, dyfer koleosa jest spinany elektrycznie. Dziś trochę dopytałem sprzedającego co i jak. Sprzedawca twierdzi, że do obudowy dyfra koleosa jest przełożony ori mechanizm różnicowy z kangoo. Różnica jest tylko taka, że mechanizm jest rozłączany manualnie (elektrycznie) z kabiny.

Zapewnia, że przełożenia tył=przód i można jechać po asfalcie z dowolną prędkością przy załączonym tylnym napędzie, nic nie drży nie wibruje. Oczywiście wiem, że to nie jest właściwe ale przynajmniej mam info, że nie ma różnicy przełożeń między tyłem a przodem. Sprzedawca zapewnia, że napędy działają w terenie i pracują prawidłowo, jest możliwość wyjazdu w teren gdzie tylko zechcę i będzie można testować.

Dziękuję za cenne uwagi co do oględzin. Czekam na kolejne jeśli ktoś chce się podzielić spostrzeżeniami. W sobotę jestem umówiony na oględziny o ile ktoś mnie nie uprzedzi :)
Bambek1
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 lutego 2023, 20:39

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez PhoenixDL poniedziałek, 13 lutego 2023, 17:02

masz link do ogłoszenia ?
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez Bambek1 poniedziałek, 13 lutego 2023, 22:14

PhoenixDL napisał(a):masz link do ogłoszenia ?

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-kan ... T3Jt1.html

Co chwilę ktoś mi podpowiada żeby sobie odpuścić kangoo i poszukać caddy z 4motion jeśli już chcę coś takiego z niewielką paką. No ale to znowu nie ten pułap cenowy, chociaż ten kangoo też jak na rocznik i przebieg tanio nie wychodzi.
Bambek1
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 lutego 2023, 20:39

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez PhoenixDL wtorek, 14 lutego 2023, 09:00

To jest starsza wersja do tego diesel. bardzo fajny silnik jak się o niego dba.

podobna cena młodszy egzemplarz
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-k ... F8ptY.html


ja ewentualnie pomyślałbym o tym
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-k ... F5ebX.html
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez Bambek1 wtorek, 14 lutego 2023, 22:07

PhoenixDL napisał(a):To jest starsza wersja do tego diesel. bardzo fajny silnik jak się o niego dba.

podobna cena młodszy egzemplarz
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-k ... F8ptY.html


ja ewentualnie pomyślałbym o tym
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-k ... F5ebX.html


Ten z mojego ogłoszenia prawie 300kkm nalotu to trudno cokolwiek będzie wróżyć jeśli chodzi o silnik, poza tym to auto prawie 20 letnie. Może jeździć równie dobrze jeszcze kolejne 100kkm lub 100km nawet jeśli to udana konstrukcja. A jeśli już jesteśmy przy silniku to czy ta wersja nie ma problemów z obracającymi się panewkami?
Trzeba po prostu ocenić ogólny stan pojazdu.

LPG odpada chociaż rozsądnie by było w moim przypadku taką wersję (w ubiegłym roku zrobiłem berlingo 335km, 5 może 6 wyjazdów, aż diagnosta się pytał czy licznik jest sprawny) wybrać ale funkcjonalność paki jest ważniejsza, to pojazd użytkowy na okazjonalne można powiedzieć wyjazdy "gospodarcze".
Bambek1
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 lutego 2023, 20:39

Re: Kangoo 4x4 dyfer z koleosa.

Postprzez PhoenixDL wtorek, 14 lutego 2023, 22:25

Bambek1 napisał(a):... ale funkcjonalność paki jest ważniejsza, to pojazd użytkowy na okazjonalne można powiedzieć wyjazdy "gospodarcze".


biorąc pod uwagę pakę weź pod uwagę że koło zapasowe nasz pionowo w bagażniku. możesz zrobić coś takiego jak kumpel z wrocka. https://photos.google.com/share/AF1QipP ... ZyTGhTVXhR

trochę przy nim grzebie ale finalnie sądzę że będzie fajnie wyglądać.
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Następna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron