Opony i felgi

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Opony i felgi

Postprzez KrzysiekSz niedziela, 23 października 2022, 09:11

Witam wszystkich. Szukam jakiś sprawdzonych opon do Kangoo 4x4. Jeżdżę swoim kangoo na ryby i potrzebuje jakieś wzmocnione opony. Czy jest opcja założenia felgi 14 cali czy zaciski hamulcowe na to nie pozwolą?
KrzysiekSz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 23 października 2022, 08:55

Re: Opony i felgi

Postprzez dostawca niedziela, 23 października 2022, 10:14

Z tego co wiem to zaciski nie pozwolą na 14, choć sam bym chętnie takie wrzucił.
Z czegoś co nie jest nalewką, a radzi sobie jakoś w terenie masz do wyboru tylko latitude cross lub Nortenha 4x4 Hunter.
Oba komplet w cenie około 2200zl. Michelina miałem na innym aucie i są super, zrobiłem 40tys km i sprzedałem dalej, kamienie na Bałkanach, asfalt, zima, błoto w Karpatach. Niestety nie mają oznaczenia 3pmsf. Te drugie mają, francuzi je chwalą.
Poza tym są nalewki kopie starej yokohamy mt i simexa.
Sam szukam coś na przyszły rok uniwersalnego i nie ma nic sensownego.
Chętnie kupiłbym Goodyear 4seasons 3ciej gen. Są nalewki ich kopie ale firmy, której nie założyłbym nawet do melexa.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: Opony i felgi

Postprzez PhoenixDL niedziela, 23 października 2022, 16:04

Można jeszcze tego użyć
https://www.24opony.pl/opony,1,169932,3 ... WQQAvD_BwE
edit:
nie zauważyłem że 14.
Cosik podobnego widzialem na jednym skoczku.

na szbko na alle znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/2x-opony-195- ... 1849969446
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Opony i felgi

Postprzez dostawca poniedziałek, 24 października 2022, 05:56

To drugie to kopia simexa.
Wydaje mi się, że widziałem, że wkładali ten rozmiar we Francji, ale nie aż tak agresywny.
Przy tak znacznym zwiększeniu rozmiaru i takim bieżniku musisz brać pod uwagę, że biegi się wydłużą i auto może nie mieć siły ruszyć z miejsca bez znacznego przypalenia sprzęgła. Przy tak agresywnym bbiezniku zostałbym jednak przy 185/65r15.
Jest duża szansa, że o tak będą większe bo nalewki terenowe zazwyczaj są przewymiarowanie.
Pisałem z kims kto na OLX wystawiał kangoo na tej oponie w fabrycznym rozmiarze, myśliwy chyba i był zadowolony, podobno radziło sobie z nią.

Widziałem u glanowskiego też w ofercie 175/65r15 kopia raptora oraz kostkę 195/70r15 Eco coś tam. Druga pewnie wejdzie jeśli nie jest dużo przewymiarowana, a ta pierwsza właśnie ze względu na przewymiarowanie nalewek może być fabrycznej wielkości zwykłej 185/65r15, pasowałoby do nich A dzwonić, żeby zmierzyli rzeczywista średnicę. Nie obraża się bo w terenówkach bardzo często w tym samym rozmiarze może być cal więcej lub mniej na średnicy, w szczególności na nalewkach.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: Opony i felgi

Postprzez KrzysiekSz poniedziałek, 24 października 2022, 18:39

Znalazłem coś takiego: http://ecoopony.pl/opony/175-70r15-ecocross. Ciekawe jak to się spisuje.
KrzysiekSz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 23 października 2022, 08:55

Re: Opony i felgi

Postprzez dostawca wtorek, 1 listopada 2022, 22:44

W terenie świetnie, pół gruz rally ośkami na tym w terenie jeździ.
Na asfalcie nie wiem, zapytaj na gruzie grupa dyskusyjna.
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości