Kangoo 1.6 16V 95KM - znowu problem z reakcją na gaz

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

Kangoo 1.6 16V 95KM - znowu problem z reakcją na gaz

Postprzez dolin2k piątek, 16 maja 2014, 14:13

Na wstępie chciałbym serdecznie powitać szanownych klubowiczów, to mój pierwszy post więc nie bijcie proszę :)
Od roku jestem posiadaczem słodkiej, acz kapryśnej zielonej żabki.
Była już u kilku weterynarzy z różnymi dolegliwościami i do tej pory było nieźle, ale ostatnio zaczęła wariować i każden znachor inną diagnozę stawia.

A teraz już na poważnie:
Po krótce problem polega na tym, że od czasu do czasu, nie wiedzieć czemu, zapala się kontrolka usterki elektronicznej i samochód kompletnie przestaje reagować na pedał gazu. Nieważne, czy jedzie, czy stoi na luzie - sam sobie reguluje dawkę paliwa co skutkuje losowymi skokami obrotów, na pedał gazu zero reakcji. O normalnej jeździe nie ma mowy - pierwsza lepsza górka (a u mnie ich sporo) i redukujemy do jedynki modląc się by nie zdechł. Co ciekawsze, problem potrafi zniknąć po zatrzymaniu się i zgaszeniu silnika - nieraz ot tak, a nieraz trzeba wypalić kilka papierochów nim mu przejdzie.

Polurkowałem trochę internety, w dieslach piszą o problemie z zaworem EGR i "zieloną kostką", ale zaworu recyrkulacji spalin w benzyniakach chyba nie ma? I co to dokładnie ta zielona kostka?
Jeśli temat był na forum, to proszę nakierujcie mnie, może nie wiem, czego szukać.
Jeden okoliczny mechanik stawia na przebicia, drugi na zawilgotniałe kable (czyli w zasadzie też przebicia prawda?), obaj twierdzą, że to może być w pierdyliardzie różnych miejsc i nie wiedzą gdzie szukać.

Nie jestem kompletnym laikiem, ale z samochodowymi silnikami jednak mam niewielkie doświadczenie póki co. Nie ma co więcej się rozpisywać i tak jest więcej lania wody niż konkretów, mimo wszystko bardzo Was proszę o pomoc :)

Dodam, że posiadam do niego interfejs DDT2000 pod USB ale póki co też jeszcze nawet go nie podpiąłem, wieczorem spróbuję to uruchomić i zobaczę jakie zwraca błędy.
kangur aka żaba, czterołap 2002 1.6 16V 95KM wymagający uczucia i opieki :3
Avatar użytkownika
dolin2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 13:33

Re: Kangoo 1.6 16V 95KM - znowu problem z reakcją na gaz

Postprzez Lucass piątek, 16 maja 2014, 17:55

Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo 1.6 16V 95KM - znowu problem z reakcją na gaz

Postprzez dolin2k sobota, 17 maja 2014, 19:44

Dzięki, nie zlutowałem na stałe, wyczyszczenie nic nie dało.. Poza tym, nawet jak kangurzyca 'zwariuje', to nawet odpięcie kostki nic nie daje. Sczytałem błędy, wykasowałem i sczytałem ponownie, zaraz spróbuję je rozszyfrować.
kangur aka żaba, czterołap 2002 1.6 16V 95KM wymagający uczucia i opieki :3
Avatar użytkownika
dolin2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2014, 13:33


Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości