new

Zanim zaczniesz pisać w innych działach przedstaw się

new

Postprzez komor wtorek, 21 października 2003, 21:47

Witam
Postanowiłem przyłączyć się do forum ale najpierw muszę się przedstawić. Nazywam się Bartek - Srebrne Kangoo Helios 1.6 . To mój drugi Kangoorek. Pierwszym była Pampa ale z uwagi na przebieg oraz braki w wyposarzeniu postanowiłem ją zmienić. Brakowało mi lewych drzwi oraz klimy. Co do nowego motorku to jest rewelacyjny. 95km czyni cuda na drodze. Żona która jeżdzi meganem 1.4 95km stwierdziła , że kangoorek ma "kopyto" . W najbliższym czasie prześlę fotkę mojego zwierzaka.
Avatar użytkownika
komor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kangoo wtorek, 21 października 2003, 23:07

Witaj Kangurzątko,

Jak widzę jesteś recydywistą. :D :D :D Jak długo jeździłeś Pampą? Ile przejechałeś?

Pozdrawiam
Wojtek
Avatar użytkownika
kangoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 118
Dołączył(a): poniedziałek, 15 września 2003, 23:00

Postprzez komor środa, 22 października 2003, 21:08

kangoo napisał(a):Witaj Kangurzątko,

Jak widzę jesteś recydywistą. :D :D :D Jak długo jeździłeś Pampą? Ile przejechałeś?

Pozdrawiam
Wojtek



Było tego ponad 85000km. w trzy lata. Ztego sporo jeżdziła po polnych drogach. Kosztowało mnie to wymianę amortyzatorów tylnych oraz przednią szybę (kamyczek) :( . Gdyby teraz mozna było kupić Pampę wszedłbym w to bez wachania. Kangoorek był duuużo wyższy od wersji osobowej, miał blachę pod silnikiem i przewodami hamulcowymi. Natomiast ładowność to było cudo 680 kg (tylna belka była od ekspresa). Pewnego pięknego dnia przewiozłem nim prawie 800 kg. Teraz mam tylko 525 kg ładowności i blaszane a nie żeliwne wachacze.
Avatar użytkownika
komor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kangoo niedziela, 26 października 2003, 21:51

Hej,

Spory przebieg w krótkim czasie i trudnych warunkach. Słyszałem od dwóch osób opinię, że Kangoorka trzeba się pozbyć przed dziewięćdziesiątką, ale w nią nie wierzę. Znam właściciela, który swoim przejechał ponad 230.000 km, nadal jeździ i wciąż jest zadowolony. Co sądzisz o trwałości samochodu.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kangoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 118
Dołączył(a): poniedziałek, 15 września 2003, 23:00

Postprzez komor poniedziałek, 27 października 2003, 20:58

kangoo napisał(a):Hej,

Spory przebieg w krótkim czasie i trudnych warunkach. Słyszałem od dwóch osób opinię, że Kangoorka trzeba się pozbyć przed dziewięćdziesiątką, ale w nią nie wierzę. Znam właściciela, który swoim przejechał ponad 230.000 km, nadal jeździ i wciąż jest zadowolony. Co sądzisz o trwałości samochodu.

Pozdrawiam


Z trwałości Kangoorka byłem zadowolony. Samochód wytrzymał cały ten przebieg bez awaryjnie. Trochę skrzypiało w środku ale nic się nie działo.
Ze znanych mi opinii wiem, że silniki 1.4 wytrzymują przebiegii ok 30000 km. Co do zawieszenia nie mogę nic powiedzieć bo miałem nietypowe.
Zawiszenie Pampy było super. W terenie szła jak burza. Osiągnięciem był przejazd odcinka ok 400 m. po błocie rozjeżdzonym przez ciężarówki. Przejazd polegał na rozpędzeniu do ok. 50 km/h i jazda na końcu drogi była poprzeczna koleina głębokości ok 20-30 cm. Przjazd przypłaciłem wygięciem przedniego zderzaka ( pozostała po tym tylko smuga zmatowienia ) sprawdzałem zawieszenie w serwisie-żadnych uszkodzeń.
Obecnie już tak nie jeżdzębo nowego szkoda a i jest niżej zawieszony
Pozdrowienia Bartek
" Helios 1.6 "CB
Avatar użytkownika
komor
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Lublin

Postprzez adi26 sobota, 6 grudnia 2003, 22:31

Moim zdanie silnik 1.4 RN 75KM przy odpowiedniej eksploatacji tzn.filtry,olej itp. powinien pociągnąć spokojnie ok.270-300 tyś km. Mój poprzedni Kangoo w dwa lata zrobił 198000 i wcale nie stracił na mocy(zero dolewek oleju przy wymianie co 20000km
wyjątkowy egzemplarz nie wydaje mi sie to tylko kwestia eksploatacji.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
adi26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Jestem tu nowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości