WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez gre81 niedziela, 7 listopada 2010, 19:22

Chyba i ja zawitam do tego działu, 12 tys. i szarpie sprzęgło zwłaszcza przy redukcji biegów. Podejrzewam że padła dwumasa.
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez MZ_MZ niedziela, 7 listopada 2010, 20:28

Czy każdy silnik w nowym ma koło dwumasowe?
Miałem nadzieję że u mnie zwykłe :oops:
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez arthi wtorek, 9 listopada 2010, 22:51

skarb napisał(a):Ja z moich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że po usunięciu wszystkich wad fabrycznych specjalnie się nic nie dzieje i nie psuje.


Moge potwierdzic, jak juz sie uporasz z wadami w twoim egzemplarzu to jak na moj gust jest miod malina i odpukac wszystko dziala jak nalezy. Sam serwis dziala tez bardzo dobrze i przynajmniej mi nie robili problemow. Mialem wode na podlodze, wysuszyli poprawili fabryke, uszleczelki zardzewiale wszystkie wymienili na nowe i poprawili fabryke, zbyt szybko zuzyly sie klocki tyl wymienili na swoj koszt, mieszek nowy, kilka babli na wewnetrznej stronie drzwi, malowanie wszystko zrobili szybko i bezbolesnie. Silnik dziala jak szwajcarski zegarek, a promien zawracania jak w smarcie. Jak na moj gust troche za glosno w srodku, ale to tylko taki troche bardziej wypasiony dostawczak, wiec nie mozna wymagac cudow.

MZ_MZ napisał(a):
grzes46 napisał(a):Witam Was serdecznie.
Żarówki reflektorów też palą się często, ale jest wyjście. Przednie żarówki świateł pozycyjnych mają dwa włókna wystarczy w komputerze ustawić w serwisie drugie włókno 21W jako do jazdy dziennej i spokój. Pozdrawiam cześć.

Czy to informacja sprawdzona? Słyszałem, że nie da się bo nie ma instalacji (przewodów).

moglby ktos doprecyzowac, jak z tym jest?
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Lucass środa, 10 listopada 2010, 10:36

arthi napisał(a):Moge potwierdzic, jak juz sie uporasz z wadami w twoim egzemplarzu to jak na moj gust jest miod malina i odpukac wszystko dziala jak nalezy. Sam serwis dziala tez bardzo dobrze i przynajmniej mi nie robili problemow. Mialem wode na podlodze, wysuszyli poprawili fabryke, uszleczelki zardzewiale wszystkie wymienili na nowe i poprawili fabryke, zbyt szybko zuzyly sie klocki tyl wymienili na swoj koszt, mieszek nowy, kilka babli na wewnetrznej stronie drzwi, malowanie wszystko zrobili szybko i bezbolesnie. Silnik dziala jak szwajcarski zegarek, a promien zawracania jak w smarcie. Jak na moj gust troche za glosno w srodku, ale to tylko taki troche bardziej wypasiony dostawczak, wiec nie mozna wymagac cudow.

Kurna, ale my mówimy o fabrycznie nowym samochodzie!
Na tej zasadzie można powiedzieć, że i maluchy były super, jak się wszystkie usterki wyeliminowało :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez arthi środa, 10 listopada 2010, 17:12

Czy ja napisalem, ze to jest dobre? To jest dla mnie zupelnie nienormalne, ale jak napisalem serwis nie uciekal u mnie od problemu, tylko zawsze bez najmniejszych problemow usuwali usterki. Teraz samochod dziala jak w zegarku, szkoda ze od poczatku tak nie bylo. Najpowazniejsza usterka i najbardziej klopotliwa byla woda z klimatyzacji w kabinie, pozostale to estetyka, no i te nieszczesne klocki. Jesli nic sie nie zepsuje przez kolejne dwa lata, tyle bedzie jeszcze uzytkowane, to bede zadowolony. W normalnym samochodzie wizyta w seriwsie pewnie po 4-5 latach, ale to renualt, wiec mimo wszystko uwazam jest sie z czego cieszyc.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Masaccio środa, 10 listopada 2010, 19:18

Zupełnie jak w czasach, kiedy przy odbiorze samochodu trzeba było dać w łapę panu na placu za wskazanie w miarę dobrego egzemplarzu :lol: No ale wtedy też samochody używane były droższe od nowych :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez mullann sobota, 4 grudnia 2010, 10:52

Zauważyłem ostatnio wibracje lusterka wstecznego przy obrotach ok 2900 - nie ważne na jakim biegu się pomyka.
Widoczność w lusterku zerowa przy tych obrotach a w nocy jadący samochód za mną bardzo oślepia

ASO twierdzi, że to wina szyby czołowej - pęknięta od samego narożnika (ok. 20cm)

Co myślicie?
Macie też coś takiego?
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez skarb sobota, 4 grudnia 2010, 12:43

Mnie też kiedyś pękła szyba - wymieniłem z Autocasca.

Jak dla mnie to pękła sama ale nie chciało mi się dyskutować ze złodziejami.

Myślę, że pęknięcie szyby nie ma wpływu na wibracje lusterka.

U mnie nie wibruje lusterko ale kierownica i skrzynia biegów na biegu jałowym.

Pismo do złodziei na tę okoliczność napisałem - ale napisali że ten typ tak ma bo to dizel i w innych też wibruje (zrobili test porównawczy (HEHE)
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez Lucass sobota, 4 grudnia 2010, 13:14

A jakie to ma znaczenie że TTTM? :lol:
TTTMatość powoduje, że lusterko w pewnych sytuacjach nie spełnia swojej funkcji => jest niesprawne => nadaje się do naprawy lub wymiany.
I konia na Helu to obchodzi, że inne też tak mają. :twisted:
Mając czas użerałbym się.
A nie mając czasu albo ochoty, eksperymentowałbym z jakimś tłumikiem drgań.
Np jakiś rodzaj ciężarka przyklejony od tyłu obudowy na gumie lub silikonie. Metodą prób i błędów ;)
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: WADY FABRYCZNE W KANGOO II 2008 ZASTANÓW SIĘ ZANIM KUPISZ !

Postprzez lam3r sobota, 4 grudnia 2010, 13:46

U mnie lusterko nie drga. Reszta jak najbardziej... a skok lewarka zmiany biegów po np. puszczeniu gazu co raz bardziej mnie irytuje...;-(
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Małopolskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości