Nawigacja...

Pytania i porady dotyczące audio, CB i nawigacji satelitarnej i tel. komórkowych w naszych samochodach

Nawigacja...

Postprzez Rafal czwartek, 5 października 2006, 20:16

Tego chyba jeszcze nie było...
Ostatnio się tym zainteresowałem, bo zdarzyło mi sie pary razy zabłądzić. Oczywiście głównym doradcą był nasz expert _ONE_
Zakupiłem zestaw MIO550. mam automape i przyznam że działa lepiej niż podejrzewalem.
Automapa jest naprawde szczegółowa w duzych miastach są nawet nr na ulicach, dokładnośc jest również zaskakująca (patrząc na zapisany ślad przejazdu widać gdzie zmieniałem pas na dwupasmówce...)

Pozatym dla mało znającego się na rzeczy laika za jakiego się uważam bez problemu wgrałem sobie z serwisu mobilne.net lokalizacje Mcdonald, KFC czy stacji Shell... jak również miejsca fotoradarów i miejsc gdzie lubią stać...

program podaje dystans do końca zaplanowanej trasy,i przewidywany czas dotarcia (i to nie z zakładając np prędkość 60km/h tylko z aktualnej średniej), jest oczywiście dodatkowo aktualna prędkość, wysokość npm, średnia prędkość, położenie geogr. itd

Ogólnie mogę polecić takie urządzenie, nawet jak ktoś nie jeździ dużo...
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez jas czwartek, 5 października 2006, 21:06

Witam!

Raf ... trzeba bylo antene i cb z blekitnego skoczka zalozyc :twisted:

chciaz fajne jest to urzadzenie ... smigalem z cb i czyms takim w wakacje ponad 3000 km ;) sprawdza sie (nie tylko w polsce)

pozdr.,

jas
Avatar użytkownika
jas
II Vice Kangoomistrz 2008
II Vice Kangoomistrz 2008
 
Posty: 985
Dołączył(a): wtorek, 10 maja 2005, 23:00
Lokalizacja: z nienacka ;o)

Postprzez skarb czwartek, 5 października 2006, 21:40

Rafał - gratuluje zakupu.

GPS dobra rzecz.

Ja mam MIO 169 ale chcę właśnie nabyć 550.

Powiedz mi czy masz w domku ruter WIFI, jak masz to jak Ci chodzi internet na 550 i czy jest możliwe oglądanie po WIFI filmu znajdującego się na dysku twardym komputera stacjonarnego udostępnianego w domowiej sieci i jak to chodzi.

Mam WIFI w domku i tak sobie pomyślałem, że jak wyjdę z moim Paniczem przed domek na ławkę tobym sobie mógł jakiś filmik na palmie oglądać i w necie pogrzebać w czasie kiedy Panicz będzie sobie hasał bo mi WIFI z domku do ławki dolata a notebooka nie będę ciągał bo powiedzą jeszcze, że szpaner i hołota albo inny elektorat PiSu jestem.

Pozdro
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez yagrafbis piątek, 6 października 2006, 05:44

Ja używam MIO A201
chyba trochę tańsze od 550, ale w zupełności spełnia wymagania ( i jeszcze nie zawiódł :!: ) + do tego parę fajnych programików - bomba :D

Zbyszek
Joanna na pokładzie


http://www.klubsuzuki.pl
Avatar użytkownika
yagrafbis
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 354
Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Patrzy na nas gdzieś z góry...

Postprzez sw piątek, 6 października 2006, 06:22

skarb napisał(a):bo powiedzą jeszcze, że szpaner i hołota albo inny elektorat PiSu jestem.

O to ostatnie się nie martw, elektorat PiS ma inne wyróżniki. Z laptopem mógłbyś uchodzić za znienawidzone PO albo byłe WSI.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez armata piątek, 6 października 2006, 07:36

sw - dajże spokój z tym politykowaniem. Ciągle wtrącasz swoje... . Idx na jakieś forum o polityce i tam się wyżywaj.
1.5 dci HELIOS, zielony, z tyłu drzwi 2005
1,5 dci Helios, beżowy, z tyłu drzwi 2010
armata
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sw piątek, 6 października 2006, 09:19

armata napisał(a):sw - dajże spokój z tym politykowaniem. Ciągle wtrącasz swoje... . Idx na jakieś forum o polityce i tam się wyżywaj.


Sorry, nie ja zacząłem, patrz post wyżej. Tylko skomentowałem.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Rafal piątek, 6 października 2006, 10:17

wracając do nawigacji, to odpowiadając SKARBowi niestety nie testowałem WiFi, ale moge pożyczyć coś takiego i sprawdzic jak działa... napewno widze WiFi sąsiadki..heheh niestety hasełko 10x0 nie pasuje hehe
ALe jełśi chodzi o oglądanie filmów to nie wiem czy bateria tyle pociągnie żeby sobie taki 2h film obejrzeć...


Inne pytanie, czy można ściągnąc jakiś "komplet głosów" do nawigacji...
Widziałem tylko pojedyncze mp3 np do ustawienia ostrzeżenia o zbliżającym sie fotoradarze : z misia: "a gdyby tędy pańska matka przechodziła... ale moja matka siedzi z tyłu..."
1998 kangoo 1,4 LPG -to był kangoor...
2006 kangoo pampa 1,5 dci
2006 trafic 2,0 dci -to był trafic....
2008
Avatar użytkownika
Rafal
Szaman klubowy
Szaman klubowy
 
Posty: 1339
Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez B52 piątek, 6 października 2006, 11:00

armata napisał(a):sw - dajże spokój z tym politykowaniem. Ciągle wtrącasz swoje... . Idx na jakieś forum o polityce i tam się wyżywaj.

nie widzę nic złego w tzw.politykowaniu na forum, buractwo trzeba piętnować wszędzie, bo nawet nie zauważysz kiedy odbiorą ci co lubisz, a te czasy niestety minęły - demokracja ponad wszystko :wink:
Avatar użytkownika
B52
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 117
Dołączył(a): czwartek, 10 sierpnia 2006, 23:00
Lokalizacja: sznurowo podgórne

Postprzez yagrafbis piątek, 6 października 2006, 12:01

Rafal napisał(a):

Inne pytanie, czy można ściągnąc jakiś "komplet głosów" do nawigacji...
Widziałem tylko pojedyncze mp3 np do ustawienia ostrzeżenia o zbliżającym sie fotoradarze : z misia: "a gdyby tędy pańska matka przechodziła... ale moja matka siedzi z tyłu..."


teoretycznie można sobie podłożyć dowolny własny dzwięk do kazdej kategorii punktów, zdaje się, że wystarczy, żeby plik z dźwiękiem miał taką sama nazwę jak kategoria, której dotyczy, ale musze poszukać...

Zbyszek
Ostatnio edytowano piątek, 6 października 2006, 16:18 przez yagrafbis, łącznie edytowano 1 raz
Joanna na pokładzie


http://www.klubsuzuki.pl
Avatar użytkownika
yagrafbis
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 354
Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 00:00
Lokalizacja: Patrzy na nas gdzieś z góry...

Następna strona

Powrót do Audio, CB, nawigacja, mobile

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości