Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Pomysły dotyczące działania Klubu

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez jarod37 piątek, 13 listopada 2009, 10:59

Po pierwsze nie każdy wie jak poruszać sie po forum zwłaszcza nowi uzytkownicy ,szukajka tez nie zawsze daje rade zwłaszcza jak nie ma sie czasu tu bronie siebie :D a witanie jest jak najbardziej ok chociaz wiadomo co nieco o nowym użytkowniku tego forum a "nie pomagać"zostawie bez komentarza
BYŁ :( Helios II 2008 Gwiezdny Pył POSZEDŁ DO LUDZI :(
jest Xsara Picasso
Avatar użytkownika
jarod37
II Vice Kangoomistrz 2010
II Vice Kangoomistrz 2010
 
Posty: 418
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2009, 10:13
Lokalizacja: zazwyczaj Gorzów Wlkp

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Szumak piątek, 13 listopada 2009, 12:04

Wiz napisał(a):Panowie jak wchodzicie na impreze do pomieszczenia gdzie...

Cóż Wiz, ja tam widzę wyraźną granicę między wirtualną rzeczywistością a życiem i nie staram się tych granic zacierać.
Oba sposoby komunikacji interpersonalnej rządzą się swoimi, akceptowanymi przez ogół zasadami a i tak w obu przypadkach znajdą się osoby, które te zasady będą naginać wg swojego widzimisia.
Pragnę zwrócić też Twoją uwagę na to, że Twoje/Czyjeś zachowanie będzie uzależnione od okoliczności i tak, idąc na wspomnianą przez Ciebie 40-osobową imprezę powiesz wszystkim "czesc, witam, siema, hello"... wchodząc na salę kinową już swoich powitań wykrzykiwał nie będziesz (dlaczego? Braki w wychowaniu? A może wręcz przeciwnie?), podobnie wchodząc do kościoła (jeśli jesteś osobą wierzącą lub aktualnie zwiedzającą) - zachowujesz się za każdym razem zgodnie z obowiązującymi w danym miejscu zasadami, które przecież nie zawsze są unitarne a wręcz mogą się mocno od siebie różnić.
Wiz napisał(a):Mnie osobiscie wqrwia sytuacja: wpada koles nikomu ani be ani me, tylko odrazu mam problem, uzyskuje odpowiedz a pozniej znika.

Oczywiście może Ci się to nie podobać, możesz się z tym nie zgadzać i masz do tego pełne prawo bo przecież stosowanie ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania w kontaktach z innymi ludźmi błędem nie jest... jednak nie można z tego powodu na nikogo naskakiwać mówiąc mu "Ty wraży buraku, nic ode mnie nie dostaniesz jak nie potrafisz się zachować!" bo rodzi się pytanie kto w tym wypadku zachował się gorzej?
Ja też czasem wpadam na fora, na które nie zaglądałem od miesięcy, nie witam się z nikim, odpowiadam w kilku/nastu wątkach które leżą w zakresie moich merytorycznych zainteresowań i kompetencji zawodowych i znikam znów na długo. Nie wdaję się w długie dyskusje, nie rozpisuję bez celu, liczy się tylko sucha, krótka i trafna informacja pozwalająca rozwiązać czyjś problem - bez całej zbędnej w tym wypadku emocjonalnej otoczki. Przyjaciół tam nie szukam i nie mam, praca.
To forum jest dla mnie inne, piszę bardziej dla zabawy... rozumiem jednak osoby mające takie podejście do pisania na tym forum jak ja na tych wspomnianych wyżej. :)
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Wiz piątek, 13 listopada 2009, 12:10

Chcialem cos odpisac ale juz mi sie nie chce :lol: :lol:
Co do jednego mozna sie zgodzic to forum jest inne - wiec moze nie zatracmy naszej innosci.
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez jarod37 piątek, 13 listopada 2009, 12:26

Proponuje zamknąć ten pipipi wątek :D
BYŁ :( Helios II 2008 Gwiezdny Pył POSZEDŁ DO LUDZI :(
jest Xsara Picasso
Avatar użytkownika
jarod37
II Vice Kangoomistrz 2010
II Vice Kangoomistrz 2010
 
Posty: 418
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2009, 10:13
Lokalizacja: zazwyczaj Gorzów Wlkp

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Lucass piątek, 13 listopada 2009, 19:08

slay napisał(a):Zgadzam się z wymogiem uzupełniania podpisu o dane samochodu, wreszcie nie będzie takich sytuacji, gdy na prośby dwóch moderatorów o uzupełnienie podpisu zawodnik odpowiada „Ha, wiem! :D ” i dalej robi swoje.

Co do wskazywania linków i działów mam nieco inne zdanie. Jeżeli przychodzi ktoś do nas po informacje to nie traktujmy go jak cwaniaka, który dostanie odpowiedz i więcej nie wróci, dwa strzały w postaci było-szukaj i przedstaw się naprawdę potrafią zniechęcić.
Weźmy pod uwagę to, że nie każdy ma dostęp do linkowni, wertowanie forum przesz szukajke (przy naszym dość swobodnym forum) też nie jest proste.

Koledzy nikt nikogo nie zmusza do czytania wszystkich działów, jeżeli wyznaje zasadę - co mnie to obchodzi, kto się nowy zapisał- to nie czytam tego działu, po co się stresować, jeżeli kogoś nie interesuje dział z kangoo I bo wszystko o nim zostało napisane to, po co się denerwować i czytać ciągle te same odpowiedzi ;)

Podsumowując – nie zmuszajmy, zachęcajmy. :D

Podpisuję się pod tym wszystkimi odnóżami. :)
Zawsze będą tacy, którzy wpadną tylko po informację i znikną. Na zlot nie przyjadą. Ale starajmy się by mieli ochotę do nas wrócić. A nakazami, zakazami i traktowaniem z buta ich do tego nie zachęcimy.
Howg!
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb piątek, 13 listopada 2009, 19:17

No dobra ale co z ankietą ?

Może byśmy zdecydowali czy mają być podpisy jakie kto ma auto.

Nadal wydaje mi się że zdecydowanie ułatwiło by to życie wszystkim.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez Lucass piątek, 13 listopada 2009, 19:23

Pojawią się wpsisy:
Auto: służbowe
silnik: zawodny

Wiem, kraczę :mrgreen:
Tu nie ma co robić ankiety. Można taki wymóg wprowadzić bez niej. Problem w omijaniu tego wymogu przez tych, którzy...
prezentują różne fazy stanów paranoidalnych
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb piątek, 13 listopada 2009, 20:18

Nie wiem jak to jest od strony technicznej (czy dużo roboty) ale można to zrobić tak jak w konfiguratorze aut na stronie Reno Polska.

To znaczy - po wybraniu rocznika - od 1997 do 2009 (żeby ktoś nie wybrał np. 1947) - ukazuje się albo ON albo PB, Potem w zależności od wyboru - rodzaj silnika 1.5 dci 65, 82, 105 albo benzyna 1,2 1,4 1,6 i wszystko jasne.

Można dodać jeszcze opcje gazu ewentualnie i innych dodatków np cipy i inne takie :lol:

Ostatnio czytam trochę forum Forda i tam to funkcjonuje - każdy jest podpisany i wiadomo z kim ma się do czynienia.

Ja to tak widzę.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez lam3r piątek, 13 listopada 2009, 21:47

Lucass napisał(a):Pojawią się wpsisy:
Auto: służbowe
silnik: zawodny

Wiem, kraczę :mrgreen:
Tu nie ma co robić ankiety. Można taki wymóg wprowadzić bez niej. Problem w omijaniu tego wymogu przez tych, którzy...
prezentują różne fazy stanów paranoidalnych


Ale wtedy takie osoby same będą się prosiły o ignorowanie/głupkowate porady/itp.:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naciski - na witanie i ciągłe prostowanie bobów nowych !

Postprzez skarb piątek, 13 listopada 2009, 22:12

Zobaczcie jak to funkcjonuje tam :

http://forum.fordclubpolska.org/

każdy podpisany - łącznie z miastem i nikt nie ma auto służbowe i tym podobnych głupot.

Dochodzi do tego, że jak koleś wpisał w Fordzie Kuga silnik tdi to go od razu opitolili, żeby silników od forda nie obrażał :lol:

Zaraz było sorry - już poprawiam na tdci.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości